Selecţionata de juniori U-19 a Moldovei va disputa un meci de verificare cu Iskra Rîbnița

17 august 2017Sursă: Divizia-A.md

În perspectiva pregătirii către Preliminariile Campionatului European, selecţionata de juniori U-19 a Moldovei efectuează în aceste zile un cantonament la CPSM de la Vadul lui Vodă.

La finalul stagiului, pe 18 august, echipa antrenată de Oleg Fistican va disputa un meci de verificare cu formaţia Iskra Rîbnița. Partida va începe de la ora 17-00.

La acest cantonament au fost convocaţi următorii jucători:

Portari: Sebastian Agachi (Academia Gheorghe Hagi, România), Vladislav Butuc (Zimbru Chişinău).
Fundaşi: Denis Furtuna (Zimbru Chişinău), Vladislav Boico, Evgheni Berco (ambii, Sheriff Tiraspol), Gheorghe Suciu (Buiucani-Dacia Chişinău), Maxim Cojocaru (Unio Jabac Terrasa, Spania).
Mijlocaşi: Victor Bogaciuc, Ion Postica (ambii, Zimbru Chişinău), Vladimir Grigorişin (Zaria Bălţi), Nichita Andronachi (Bologna, Italia), Dumitru Demian (Virtus Vecomp Verona, Italia).
Atacanţi: Ion Mamaliga (CSCT Buiucani-Dacia Chişinău), Ion Donțu (Zimbru Chişinău), Andrei Calac, Grigore Coșcodan (ambii, Sheriff Tiraspol), Artiom Carastoian, Vladislav Bursa (ambii, Saxan Ceadîr-Lunga).



Ştiri la tema dată


Commentarii




Avancronica etapei



26.04.2019, etapa a 5-a

Cahul-2005 - Dacia Buiucani 17:00

FC Sireți - Tighina 17:00

FC Sîngerei - Spartanii 17:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Для Дивизии А не ведется на данный момент подсчет ассистентов. Такую статистику можно найти для Национальной Дивизии...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Speranța D 4 4 0 0 6:1 12
2. FC Florești 4 3 1 0 9:2 10
3. Spartanii 4 3 1 0 10:3 10
4. Dacia Buiucani 3 3 0 0 11:0 9
5. Iskra 3 3 0 0 6:1 9
6. Tighina 3 2 0 1 7:3 6
7. FC Sireți 4 1 2 1 6:5 5
8. FC Sîngerei 4 1 1 2 2:5 4
9. FC Victoria 3 1 0 2 3:3 3
10. Cahul-2005 4 1 0 3 3:6 3
11. Grănicerul 4 1 0 3 2:9 3
12. CSF Sparta 4 0 2 2 2:5 2
13. Real-Suсces 4 0 1 3 3:11 1
14. FC Ungheni 4 0 1 3 4:15 1
15. Zaria 4 0 1 3 3:8 1

Golgheteri

Onofrei (Spartanii)
A.Apostol (Dacia Buiucani)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
Litveacov (Tighina)
Lefter (FC Florești)
G.Orbu (FC Victoria)
Cricimar (FC Florești)
Borovschi (FC Ungheni)
Tuluc (Iskra)
Stratan (FC Ungheni)
Mocanu (Speranța D)
Mihailovschi (Spartanii)
I.Cebotari (FC Ungheni)
A.Şoimu (FC Sireți)
A.Popovici (Grănicerul)