Новости
Определились даты проведения матчей Фазы 2 Лиги 1
1
02.12.22
Александр Новиков: "Перед нами ставится задача попасть в призовую тройку. Наверное сложно сейчас говорить за первое место, но мы об этом думаем"
2
25.11.22
Шансы сборной Молдовы в квалификации Евро-2024
0
24.11.22
"Сперанис" с разгромным счетом проиграл в спарринге клубу из Румынии
2
22.11.22
Андрей Стратан сделал оригинальное предложение своей возлюбленной (видео)
8
18.11.22
Появилось расписание первого тура в Фазе 2 Лиги 1, где будут разыграны путевки в Суперлигу (обновлено)
0
17.11.22
Определились все клубы, прошедшие в Группу 1 Фазы 2 Лиги 1
2
13.11.22
FCM Унгень - ФК Фэлешть 0:2 (видеообзор)
16
13.11.22
Шериф-2 - ФК Флорешть 0:1 (видеообзор)
0
13.11.22
Олимп - ФК Вэсиень 2:1 (видеообзор)
5
13.11.22
Виктория - Спартаний 5:0 (видеообзор)
7
13.11.22
ФК Суклея - Сперанис 6:0 (видеообзор)
2
13.11.22
Сперанца Д - Реал-Сукчес 3:1 (видеообзор)
0
13.11.22
ФК "Фэлешть" забрал последнюю путевку в Группу 1 Фазы 2: результаты 4-го тура Лиги 1
0
13.11.22
ФК "Фэлешть" и FCM "Унгень" в очной встрече разыграют последнюю путевку в Группу 1 Фазы 2 Лиги 1
8
10.11.22
Архив новостей
Конкурс прогнозов

Ничья на 94-й минуте. Сперанца Д - Олимп 2:2 (видеообзор)

15 октября 2022, суббота
Источник: Divizia-A.md
Предлагаем вашему вниманию видеообзор матча Сперанца Д - Олимп (2:2), сыгранного в рамках 7-го тура Лиги 1.

Просмотр прямых трансляций и видеообзоров Лиги 1 бесплатен. Необходимо лишь один раз зарегистрироваться на сайте LigaTV.md.

FCF
17.10.2022
11:33

P-U 777 UITETE IN CLASAMENT DESCHIDE OCHII

FCF
17.10.2022
11:32

P-U 777 SI CE ATI ARATAT VOI LA COMRAT CA SUNTETI O ECHIPA DE RAHAT CARE ISI MERITA PRECIS LOCUL IN DIVIZIA A 2-A

777
16.10.2022
19:47

Pentru Nic volei cu asa scris tu nu pricepi in fotbal si limbajul tau lasa de dorit Drochia in liga -2 merita , campionatul trecut erati la urma si amu tot o sa fiti la coada . Vin-o la Comrat …!!!!

Nic
16.10.2022
17:35

Pentru777 Da locul tau unde este prostalanule tu macar te pricepi la fotbal mie imi pare ca tu nu poti deosebi mingea de fotbal cu cea de volei inchide risnita si nu te fa de ris pe net!!!

777
16.10.2022
14:44

Arbitru , arbitru … chind chistigau era tot normal , ati prins niste mieciuri bune la inceput de campionat si atit , viitorul Drochiei in Liga 2

misa
16.10.2022
11:00

Interesaaant !! Arbitrul in favoarea cui a arbitrat ???

Gura Galnenei
«Внимание! Возможно этот пользователь написал комментарии под разными никами: Fan»
15.10.2022
22:49

D-ul Stînă Victor e un lingău în FMF, el este o persoană cu multe funcții, dar nu are o părerea sa, este dictat, cînd trebuie ridică mîna pentru primirea deciziilor ș.a.

Mircea
15.10.2022
22:45

FMF luati masuri cu arbitrul dat.

Ffm
15.10.2022
21:36

Arbitrul acestui meci cred ca a venit de la stina ,direct de la pascut oile, stiu ca e incorect sa acuzi arbitrajul dar de data asta jos palaria ,daca continue asa la alte meciuri la alte echipe ne ducem de ripa si asa vai si amar de fotbalul pe care il avem

Аугсбург
15.10.2022
19:46

Пацаны уберите Ефроса и команда будет играть

misa
15.10.2022
18:47

Trebuie urgent de schimbat antrenorul la Drochia !

Fan
«Внимание! Возможно этот пользователь написал комментарии под разными никами: Gura Galnenei»
15.10.2022
17:48

Pînă aici a mers oastea Drochiei.

Pfff
15.10.2022
16:50

Судья ну просто обморок! Ужассс

Pfff
15.10.2022
13:53

Составы где?

Анонс тура
Фаза 1, группа А
26.08.2022, 1-й тур
  • ФК Суклея - ФК Фэлешть
    1:3
Фаза 1, группа Б
26.08.2022, 1-й тур
  • Олимп - Виктория
    1:3
Фаза 1, группа А
27.08.2022, 1-й тур
  • Шериф-2 - FCM Унгень
    2:1
  • Сперанис - ФК Флорешть
    2:1
Фаза 1, группа Б
27.08.2022, 1-й тур
  • Сперанца Д - Спартаний
    3:0
Фаза 1, группа А
02.09.2022, 2-й тур
  • Шериф-2 - ФК Суклея
  • ФК Фэлешть - Сперанис
    1:3
Фаза 1, группа Б
02.09.2022, 2-й тур
  • Спартаний - Реал-Сукчес
    2:0
Фаза 1, группа А
03.09.2022, 2-й тур
  • FCM Унгень - ФК Флорешть
    1:0
Фаза 1, группа Б
03.09.2022, 2-й тур
  • Виктория - ФК Вэсиень
    5:1
  • Олимп - Сперанца Д
    1:2
Фаза 1, группа А
09.09.2022, 3-й тур
  • ФК Суклея - FCM Унгень
    0:3
  • Сперанис - Шериф-2
    0:0
  • ФК Флорешть - ФК Фэлешть
    1:3
Фаза 1, группа Б
09.09.2022, 3-й тур
  • Реал-Сукчес - Олимп
    2:2
Фаза 1, группа Б
10.09.2022, 3-й тур
  • Сперанца Д - Виктория
    2:1
  • ФК Вэсиень - Спартаний
    1:2
Фаза 1, группа А
30.09.2022, 5-й тур
  • Сперанис - FCM Унгень
    2:4
  • ФК Флорешть - ФК Суклея
    3:1
Фаза 1, группа Б
30.09.2022, 5-й тур
  • ФК Вэсиень - Сперанца Д
    2:1
Фаза 1, группа А
01.10.2022, 5-й тур
  • ФК Фэлешть - Шериф-2
    1:1
Фаза 1, группа Б
01.10.2022, 5-й тур
  • Реал-Сукчес - Виктория
    1:7
  • Спартаний - Олимп
    2:1
Фаза 1, группа Б
04.10.2022, 1-й тур
  • Реал-Сукчес - ФК Вэсиень
    1:3
Фаза 1, группа А
07.10.2022, 6-й тур
  • ФК Флорешть - Сперанис
    3:0
Фаза 1, группа Б
07.10.2022, 6-й тур
  • ФК Вэсиень - Реал-Сукчес
    1:6
  • Спартаний - Сперанца Д
    3:0
Фаза 1, группа А
08.10.2022, 6-й тур
  • FCM Унгень - Шериф-2
    1:1
  • ФК Фэлешть - ФК Суклея
    2:1
Фаза 1, группа Б
08.10.2022, 6-й тур
  • Виктория - Олимп
    9:0
Фаза 1, группа А
14.10.2022, 7-й тур
  • ФК Флорешть - FCM Унгень
    2:0
Фаза 1, группа Б
14.10.2022, 7-й тур
  • Реал-Сукчес - Спартаний
    0:4
Фаза 1, группа А
15.10.2022, 7-й тур
  • ФК Суклея - Шериф-2
    0:5
  • Сперанис - ФК Фэлешть
    2:4
Фаза 1, группа Б
15.10.2022, 7-й тур
  • ФК Вэсиень - Виктория
    0:2
  • Сперанца Д - Олимп
    2:2
Фаза 1, группа А
21.10.2022, 8-й тур
  • FCM Унгень - ФК Суклея
    6:0
Фаза 1, группа Б
21.10.2022, 8-й тур
  • Олимп - Реал-Сукчес
    2:0
Фаза 1, группа А
22.10.2022, 8-й тур
  • ФК Фэлешть - ФК Флорешть
    1:2
  • Шериф-2 - Сперанис
    4:0
Фаза 1, группа Б
22.10.2022, 8-й тур
  • Виктория - Сперанца Д
    1:0
  • Спартаний - ФК Вэсиень
    4:0
Фаза 1, группа А
27.10.2022, 9-й тур
  • ФК Флорешть - Шериф-2
    1:0
Фаза 1, группа А
28.10.2022, 9-й тур
  • Сперанис - ФК Суклея
    6:1
Фаза 1, группа Б
28.10.2022, 9-й тур
  • Реал-Сукчес - Сперанца Д
    2:1
Фаза 1, группа А
29.10.2022, 9-й тур
  • ФК Фэлешть - FCM Унгень
    4:1
Фаза 1, группа Б
29.10.2022, 9-й тур
  • ФК Вэсиень - Олимп
    3:1
  • Спартаний - Виктория
    4:1
Фаза 1, группа А
04.11.2022, 10-й тур
  • FCM Унгень - Сперанис
    3:2
Фаза 1, группа Б
04.11.2022, 10-й тур
  • Виктория - Реал-Сукчес
    7:0
  • Олимп - Спартаний
    0:4
Фаза 1, группа А
05.11.2022, 10-й тур
  • ФК Суклея - ФК Флорешть
    0:1
Фаза 1, группа Б
05.11.2022, 10-й тур
  • Сперанца Д - ФК Вэсиень
    0:1
Фаза 1, группа А
08.11.2022, 10-й тур
  • Шериф-2 - ФК Фэлешть
    4:1
Фаза 1, группа А
13.11.2022, 4-й тур
  • FCM Унгень - ФК Фэлешть
    0:2
  • Шериф-2 - ФК Флорешть
    0:1
  • ФК Суклея - Сперанис
    6:0
Фаза 1, группа Б
13.11.2022, 4-й тур
  • Олимп - ФК Вэсиень
    2:1
  • Виктория - Спартаний
    5:0
  • Сперанца Д - Реал-Сукчес
    3:1
Фаза 2, Группа 1
10.03.2023, 1-й тур
  • ФК Флорешть - Дачия Буюкань
    --:--
  • Спартаний - Динамо-Авто
    --:--
  • Виктория - ФК Фэлешть
    --:--
Фаза 2, Группа 2
10.03.2023, 1-й тур
  • Реал-Сукчес - Сперанца Д
    --:--
  • Сперанис - Олимп
    --:--
  • ФК Вэсиень - Шериф-2
    --:--
  • FCM Унгень - ФК Суклея
    --:--
Календарь турнира
Конференция
ФАЗА 1, ГРУППА А
Команда
И
В
Н
П
Мячи
О
1. ФК Флорешть
10
7
0
3
15:8
21
2. ФК Фэлешть
10
6
1
3
22:16
19
3. Шериф-2
10
5
3
2
28:6
18
4. FCM Унгень
10
5
1
4
20:15
16
5. Сперанис
10
3
1
6
17:27
10
6. ФК Суклея
10
1
0
9
10:40
3
Новый формат проведения Суперлиги и Лиги 1.
Бомбардиры
Маняков (ФК Фэлешть)
10
Анкудинов (Шериф-2)
8 (1)
Дани (Сперанис)
8 (1)
Порожнюк (FCM Унгень)
7
Чемыртан (ФК Флорешть)
5 (1)
Глига (Шериф-2)
4
Хатман (Шериф-2)
4 (1)
А.Стратан (FCM Унгень)
4 (2)
ФАЗА 1, ГРУППА Б
Команда
И
В
Н
П
Мячи
О
1. Виктория
10
8
0
2
41:9
24
2. Спартаний
10
8
0
2
25:11
24
3. Сперанца Д
10
4
1
5
14:14
13
4. ФК Вэсиень
10
4
0
6
13:24
12
5. Олимп
10
2
2
6
12:28
8
6. Реал-Сукчес
10
2
1
7
13:32
7
Новый формат проведения Суперлиги и Лиги 1.
Бомбардиры
Г.Орбу (Виктория)
8 (2)
К.Чеботарь (Виктория)
7
М.Стан (Виктория)
7 (1)
Шумкин (Спартаний)
7 (1)
Кричмарь (Виктория)
6
Нзокоу (Сперанца Д)
6 (3)
Г.Спыну (Спартаний)
5
Д.Калараш (Олимп)
5 (1)
Молла (Виктория)
4
Коффи (Спартаний)
4
Быркэ (ФК Вэсиень)
4
Трофан (Сперанца Д)
4 (1)