Zaria - Speranța D 0:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 17-a din Divizia A dintre Zaria și Speranța Drochia (0:2).

FC Sireți - Spartanii 0:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 17-a din Divizia A dintre FC Sireți și Spartanii (0:3).

CSF Sparta nu s-a prezentat la meciul cu Zaria din etapa a 16-a



Meciul etapei a 16-a din Divizia A dintre CSF Sparta și Zaria Bălți, planificat pentru astăzi, nu s-a disputat din cauza neprezentării echipei gazde la stadion. 

Golul lui Artiom Litveacov a fost ales cel mai spectaculos în etapa a 12-a din Divizia A



S-a încheiat sondajul desfăşurat de site-ul Divizia-A.md, în care v-am propus să alegeţi cel mai frumos gol al etapei a 12-a din Divizia A.

Real-Succes se impune sigur în fața Victoriei: rezultatul etapei a 12-a



Astăzi a fost disputat ultimul meci al etapei a 12-a din Divizia A-2019.

Golul lui Marius Iosipoi a fost ales cel mai spectaculos în etapa a 14-a din Divizia A



S-a încheiat sondajul desfăşurat de site-ul Divizia-A.md, în care v-am propus să alegeţi cel mai frumos gol al etapei a 14-a din Divizia A.

Ştiri la tema dată

Avancronica etapei



25.08.2019, etapa a 19-a

Iskra - CSF Sparta 17:30

Zaria - FC Florești 17:30

FC Sireți - FC Ungheni 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 17 14 1 2 46:9 43
3. Spartanii 18 13 1 4 47:17 40
4. Tighina 17 11 1 5 46:21 34
5. Speranța D 18 10 2 6 29:14 32
6. Cahul-2005 18 9 3 6 37:24 30
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Grănicerul 18 6 1 11 22:41 19
10. FC Sîngerei 18 6 1 11 28:48 19
11. Real-Suсces 18 5 2 11 39:43 17
12. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 17 4 2 11 32:37 14
15. CSF Sparta 17 0 2 15 6:74 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 22 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Real-Suсces) 12 
Gondiu (Iskra) 12 (1)
Iosipoi (FC Sîngerei) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Grănicerul)
A.Pașcenco (Dacia Buiucani)
Haritov (Cahul-2005)
Gurjui (FC Victoria)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Sireți) 8 (1)
Molla (FC Ungheni) 8 (1)
Stratan (Speranța D) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)