Iskra (Rîbnița)


Data fondării: 19 iunie 2009
Stadion: Stadionul orășenesc din Rîbnița
Antrenor principal: Veaceslav Rogac
Director: Alexandru Chiricenco
Culorile clubului: albastre


Iskra – Real-Succes 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra şi Real-Succes (3:3). >>>


Iskra revine de la 0:3, FC Victoria pierde puncte cu CSF Sparta: rezultatele etapei a 19-a



Astăzi au fost jucate primele 3 meciuri din cadrul etapei a 19-a din Divizia A. >>>

CSF Sparta – Iskra 3:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 14-a din Divizia A dintre CSF Sparta şi Iskra (3:1). >>>

Andrei Porfireanu: «Lotul clubului Iskra s-a întinerit, jucătorii nu au experiența necesară»




Iskra - CSF Sparta 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 3-a din Divizia A dintre Iskra şi CSF Sparta (3:3). >>>

Trei cluburi din Divizia A au fost preluate de antrenori noi la startul noului campionat



Cluburile Real-Succes, Iskra și FC Ungheni, care evoluează în Divizia A, au schimbat în acest intersezon antrenorii principali. >>>

Avancronica etapei



17.10.2018, etapa a 16-a

Saxan - Cahul-2005 15:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Salut. În fiecare sezon competițional, în dependență de circumstanțe, sînt unele schimbări în programul inițial al meciurilor. Spre exemplu în ultimele etape din Divizia A, multe meciuri cu participarea...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Codru 20 14 6 0 52:16 48
2. FC Florești 20 11 4 5 38:25 37
3. FC Sîngerei 20 9 6 5 41:34 33
4. FC Victoria 20 9 5 6 45:38 32
5. Grănicerul 19 8 4 7 33:31 28
6. FC Ungheni 20 6 7 7 46:54 25
7. Cahul-2005 19 6 5 8 26:26 23
8. FC Sireți 20 6 5 9 33:40 23
9. Saxan 18 7 2 9 33:23 23
10. Real-Suсces 20 5 3 12 46:73 18
11. CSF Sparta 20 4 5 11 31:49 17
12. Iskra 20 3 8 9 23:38 17

Golgheteri

Maneacov (FC Sîngerei) 19 
G.Orbu (FC Victoria) 19 (5)
Lazar (FC Sireți) 16 (1)
Nemerenco (Codru) 14 
Bîcicov (FC Victoria) 13 
Șumchin (Saxan) 11 
Alfred (FC Ungheni) 11 (1)
Haritov (Cahul-2005) 10 
Cricimari (FC Ungheni) 10 
Bucătaru (Codru) 10 
Noroc (CSF Sparta)
Cheltuitor (Grănicerul)
Pușcaș (FC Victoria)
Zabun (Real-Suсces) 8 (2)
Stratan (FC Ungheni)
Mamaliga (Codru)
Gh.Boghiu (Grănicerul)