Iskra (Rîbnița)


Data fondării: 19 iunie 2009
Stadion: Stadionul orășenesc din Rîbnița
Antrenor principal: Serghei Ionașco
Director: Alexandru Chiricenco
Culorile clubului: roș-albe


Real-Succes - Iskra 1:4



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 20-a din Divizia A dintre Real-Succes şi Iskra (1:4). >>>

Iskra - FC Ungheni 2:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra și FC Ungheni (2:1). >>>

FC Edineț - Iskra 1:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 15-a din Divizia A dintre FC Edineț şi Iskra (1:1). >>>

Iskra - Codru 0:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video unicului gol marcat în meciul etapei a 14-a din Divizia A dintre Iskra și Codru (0:1). >>>

Iskra - FC Grănicerul 1:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 13-a din Divizia A dintre Iskra şi FC Grănicerul (1:3). >>>

Sparta - Iskra 3:0



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 12-a din Divizia A dintre Sparta şi Iskra (3:0). >>>

Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Conform regulamentului campionatului, ultimele trei echipe clasate, in cazul dat - Codru, Saxan si FC Edinet, retrogradeaza in Divizia B. Acestea vor fi inlocuite de cele trei cistigatoare ale zonelor Nord, Centru si...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
Seria A
1. FC Victoria 17 12 3 2 40:19 39
2. Sheriff-2 17 11 5 1 56:17 38
3. Grănicerul 17 8 7 2 32:16 31
4. Sparta 17 7 6 4 38:33 27
5. FC Sîngerei 17 6 5 6 26:31 23
6. Cahul-2005 17 6 4 7 43:44 22
Seria B
7. Zimbru-2 18 9 3 6 37:25 30
8. Iskra 18 7 3 8 26:30 24
9. Real-Suсces 18 6 1 11 23:42 19
10. FC Ungheni 18 4 6 8 26:33 18
11. Codru 18 3 5 10 24:41 14
12. Saxan 18 4 6 8 19:30 12*
13. FC Edineţ 18 3 2 13 13:42 11

Golgheteri

G.Orbu (FC Victoria) 19 (4)
Rebenja (Sheriff-2) 15 
C?runtu (Sheriff-2) 15 (2)
Șumchin (Grănicerul) 10 
Maneacov (Cahul-2005) 10 
Pavlov (Sparta) 9 (1)
Don?u (Codru)
Cobe? (Zimbru-2)
Ciuico (FC Ungheni)
M.Țurcan (Codru) 8 (1)
Ibrian (Real-Suсces) 8 (1)
Mirciu (Sheriff-2) 8 (2)
D.Rogac (FC Sîngerei)
Cristioglo (Iskra)
Reljic (Zimbru-2)
Iordachi (Sparta)
D.Adam (FC Ungheni)