Real-Suсces (Chișinău)


Anul fondării: 31 mai 2002
Stadion: Real-Suсces, Chișinău
Antrenor principal: Valeriu Răileanu
Președinte: Veaceslav Maximov
Culorile clubului: albastru


Octavian Onofrei se află în probe la Spartanii



Atacantul Octavian Onofrei se află în probe la clubul Spartanii, care a primit dreptul de a promova în Divizia A în sezonul 2019.  >>>


Spartanii au planificat două meciuri de verificare



Clubul Spartanii va disputa două meciuri de verificare în ajunul noului sezon competițional.  >>>

Real-Succes se impune în meciul cu Buiucani-2 în etapa a 4-a a Cupei Rădăuțanu-2019



Astăzi s-a disputat ultimul emci al etapei a 4-a din cadrul fazei grupelor turneului Cupa Rădăuțanu-2019. >>>

FC Grănicerul – Real-Succes 1:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 21-a din Divizia A dintre FC Grănicerul şi Real-Succes (1:2). >>>


Iskra – Real-Succes 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra şi Real-Succes (3:3). >>>


Real-Succes a suferit înfrîngere în meciul de verificare cu Petrocub



Real-Succes a suferit înfrîngere, scor 0:4, în meciul de verificare disputat astăzi la Hîncești cu reprezentanta Diviziei Naționale, Petrocub. >>>

Avancronica etapei



22.06.2019, etapa a 11-a

FC Sîngerei - Cahul-2005 18:30

FC Victoria - Dacia Buiucani 18:30

Speranța D - FC Ungheni 18:30

Spartanii - FC Florești 18:30

Grănicerul - FC Sireți 18:30

CSF Sparta - Tighina 18:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 9 9 0 0 27:3 27
2. FC Florești 10 8 1 1 23:8 25
3. Spartanii 9 7 1 1 28:4 22
4. Tighina 9 7 0 2 22:12 21
5. Speranța D 9 5 1 3 11:7 16
6. Iskra 9 4 1 4 12:12 13
7. FC Victoria 9 4 0 5 13:11 12
8. FC Sîngerei 10 3 1 6 12:26 10
9. FC Ungheni 10 3 1 6 18:35 10
10. Zaria 9 3 1 5 20:16 10
11. Real-Suсces 9 2 2 5 16:21 8
12. Cahul-2005 8 2 2 4 12:14 8
13. FC Sireți 9 2 2 5 12:20 8
14. Grănicerul 10 2 1 7 11:24 7
15. CSF Sparta 9 0 2 7 4:28 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 16 
Litveacov (Tighina) 11 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 7 (1)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
G.Orbu (FC Victoria)
Stratan (FC Ungheni) 6 (1)
Lefter (FC Florești)
Iosipoi (Dacia Buiucani)
Bucătaru (FC Ungheni)
Gondiu (Real-Suсces) 5 (1)
Borovschi (FC Ungheni) 5 (1)
Mihailovschi (Spartanii)
Mezerniuc (Zaria)
Dobrovinschi (Zaria)
Cricimar (FC Florești)
Cilipic (Real-Suсces)
C.Mandrîcenco (Tighina)
A.Şoimu (FC Sireți)
A.Namașco (FC Florești)