Real-Suсces (Chișinău)


Anul fondării: 31 mai 2002
Stadion: Real-Suсces, Chișinău
Antrenor principal: Valeriu Răileanu
Președinte: Veaceslav Maximov
Culorile clubului: albastre


FC Grănicerul – Real-Succes 1:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 21-a din Divizia A dintre FC Grănicerul şi Real-Succes (1:2). >>>


Iskra – Real-Succes 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra şi Real-Succes (3:3). >>>


Real-Succes a suferit înfrîngere în meciul de verificare cu Petrocub



Real-Succes a suferit înfrîngere, scor 0:4, în meciul de verificare disputat astăzi la Hîncești cu reprezentanta Diviziei Naționale, Petrocub. >>>

Valeriu Răileanu: «Băieții au căpătat deja experineța necesară pentru a învinge un adversar precum FC Sireți»




Trei cluburi din Divizia A au fost preluate de antrenori noi la startul noului campionat



Cluburile Real-Succes, Iskra și FC Ungheni, care evoluează în Divizia A, au schimbat în acest intersezon antrenorii principali. >>>

Valeriu Raileanu: «Chiar și cu așa un lot tînăr, Real-Succes poate fi la mijlocul clasamentului»



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Для Дивизии А не ведется на данный момент подсчет ассистентов. Такую статистику можно найти для Национальной Дивизии...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Codru 22 14 6 2 53:20 48
2. FC Florești 22 12 4 6 40:27 40
3. FC Sîngerei 22 10 6 6 47:42 36
4. FC Victoria 22 10 5 7 51:43 35
5. Grănicerul 22 10 4 8 43:35 34
6. Saxan 22 9 3 10 41:31 30
7. FC Ungheni 22 7 7 8 50:65 28
8. Cahul-2005 22 7 6 9 38:31 27
9. FC Sireți 22 6 5 11 36:47 23
10. Real-Suсces 22 6 4 12 49:75 22
11. CSF Sparta 22 5 6 11 34:51 21
12. Iskra 22 4 8 10 27:42 20

Golgheteri

G.Orbu (FC Victoria) 21 (5)
Maneacov (FC Sîngerei) 20 
Lazar (FC Sireți) 18 (1)
Nemerenco (Codru) 14 
Haritov (Cahul-2005) 14 
Șumchin (FC Ungheni) 13 
Bîcicov (FC Victoria) 13 
Alfred (Saxan) 11 (1)
Zabun (FC Victoria) 11 (2)
Cricimari (FC Ungheni) 10 
Bucătaru (Codru) 10