Lista de ştiri



Spartanii - FC Tighina 1:0

10 iulie 2019Sursă: Canalul oficial al FMF pe Youtube

Vă propunem atenţiei dumneavoastră video unicului gol marcat în meciul etapei a 13-a din Divizia A dintre Spartanii și FC Tighina (1:0).



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Rapid1923 13 iulie 2019, 19:42

    Scuze petru artem
  • Rapid1923 13 iulie 2019, 19:35

    Pentru vk este un Teren foarte bun pentru divizia A eu nu inteleg ? parca tigina avenit din divizia nationala nu din divizia B ati vazut terenurile din divizia B? peurma comentati cu cartofi
  • для vk 12 iulie 2019, 21:37

    для команды которая стремится в нд это не поле...
  • vk 12 iulie 2019, 14:29

    уверяю вас...поле в Селемете не самая хужая по дивизий А, несчитая искуственых..так что не надо ляля....
  • Артем 12 iulie 2019, 08:25

    Поле под себя спецом делали чтоб побеждать ))))
  • Я 11 iulie 2019, 20:51

    Что с полем? Картошку недавно собирали? нельзя играть на таких газонах (((
  • Gogi 11 iulie 2019, 12:29

    Spartanii красавчике)))
  • Partener 11 iulie 2019, 07:33

    Unii joacă, alții fac bani
  • Number 1 10 iulie 2019, 22:38

    Băăi da-i bun Grosul ăsta al vostru!!! Bătrîn dar se știe in a bate goluri frumoase!!!



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)