Spartanii - FC Tighina 1:0

10 iulie 2019Sursă: Canalul oficial al FMF pe Youtube

Vă propunem atenţiei dumneavoastră video unicului gol marcat în meciul etapei a 13-a din Divizia A dintre Spartanii și FC Tighina (1:0).



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Rapid1923 13 iulie 2019, 19:42

    Scuze petru artem
  • Rapid1923 13 iulie 2019, 19:35

    Pentru vk este un Teren foarte bun pentru divizia A eu nu inteleg ? parca tigina avenit din divizia nationala nu din divizia B ati vazut terenurile din divizia B? peurma comentati cu cartofi
  • для vk 12 iulie 2019, 21:37

    для команды которая стремится в нд это не поле...
  • vk 12 iulie 2019, 14:29

    уверяю вас...поле в Селемете не самая хужая по дивизий А, несчитая искуственых..так что не надо ляля....
  • Артем 12 iulie 2019, 08:25

    Поле под себя спецом делали чтоб побеждать ))))
  • Я 11 iulie 2019, 20:51

    Что с полем? Картошку недавно собирали? нельзя играть на таких газонах (((
  • Gogi 11 iulie 2019, 12:29

    Spartanii красавчике)))
  • Partener 11 iulie 2019, 07:33

    Unii joacă, alții fac bani
  • Number 1 10 iulie 2019, 22:38

    Băăi da-i bun Grosul ăsta al vostru!!! Bătrîn dar se știe in a bate goluri frumoase!!!



Avancronica etapei



24.08.2019, etapa a 19-a

FC Sîngerei - Speranța D 17:30

Grănicerul - Spartanii 17:30

Cahul-2005 - Tighina 17:30

Real-Suсces - Dacia Buiucani 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 16 13 1 2 44:9 40
3. Spartanii 17 12 1 4 43:17 37
4. Tighina 16 11 0 5 44:19 33
5. Cahul-2005 17 9 2 6 35:22 29
6. Speranța D 17 9 2 6 27:14 29
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Grănicerul 17 6 1 10 22:37 19
10. FC Sîngerei 17 6 1 10 28:46 19
11. Real-Suсces 17 5 2 10 39:41 17
12. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 17 4 2 11 32:37 14
15. CSF Sparta 17 0 2 15 6:74 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 20 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani)
A.Pașcenco (Grănicerul)
Gurjui (FC Sireți)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Ungheni) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)