FC Tighina și Spartanii vor mai juca o dată amicale cu dublorii clubului Sheriff

19 februarie 2019Sursă: Site-ul oficial FC Sheriff

Echipa de tineret-rezerve a clubului Sheriff va disputa în această săptămînă două partide de verificare în vederea pregătirii pentru noua stagiune competițională.

Astfel, mîine, 20 februarie, elevii lui Shota Makharadze vor întîlni pentru a doua oara în acest intersezon FC Tighina Bender. Vă reamintim, că în prmul amical din iarna anului 2019, duelul dintre aceste formații s-a încheiat la egalitate, scor 1:1.

Pe 23 februarie, în cea de-a doua partidă a săptamînii, tineretul viespilor va primi replica echipei Spartanii Selemet, care a promovat în Divizia A. Primul meci dintre aceste două adversare, disputat pe 16 februarie, s-a încheiat cu scorul 4:1 în favoarea tiraspolenilor.

Ambele partide se vor juca în sala polivalentă a Complexului Sportiv Sheriff.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Superex 19 februarie 2019, 21:57

    Ex, corect, Spartanii!
  • ex 19 februarie 2019, 18:11

    Admin , nu Spartanii dar CSF Sparta



Avancronica etapei



31.07.2019, etapa a 12-a

Real-Suсces - FC Victoria 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 13 12 1 0 37:5 37
2. FC Florești 13 11 1 1 29:11 34
3. Spartanii 13 9 1 3 34:11 28
4. Tighina 13 9 0 4 38:16 27
5. Cahul-2005 13 6 2 5 26:17 20
6. Speranța D 13 6 2 5 14:12 20
7. FC Victoria 12 6 0 6 22:17 18
8. Iskra 13 5 2 6 18:23 17
9. Grănicerul 13 5 1 7 18:28 16
10. Real-Suсces 12 4 2 6 30:26 14
11. FC Sireți 13 4 2 7 24:29 14
12. FC Sîngerei 14 4 1 9 22:39 13
13. Zaria 13 3 2 8 26:30 11
14. FC Ungheni 13 3 1 9 24:42 10
15. CSF Sparta 13 0 2 11 5:61 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 18 
Litveacov (Tighina) 17 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei) 10 
Gondiu (Real-Suсces) 10 (1)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Iosipoi (Dacia Buiucani)
A.Şoimu (FC Sireți)
Borovschi (Iskra) 8 (2)
Gurjui (FC Sireți)
Stratan (FC Ungheni) 7 (2)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
Mezerniuc (Zaria)
G.Orbu (FC Victoria)
Bezimov (Grănicerul)