Lista de ştiri



Au fost anunțate participantele turneului Cupa Rădăuțanu-2019

3 ianuarie 2019Sursă: Divizia-A.md

Pe 5 ianuarie demarează o nouă ediție a turneului Cupa Rădăuțanu. 

În acest an, pentru trofeu vor lupta 13 echipe. Lista participantelor arată în felul următor:

Grupa А: Buiucani-2, FC Brăviceni, Sparta, FC Togatin, FC Victoria, USPEE, ȘSSF №1.

Grupa B: Sfîntul Gheorghe-ȘSSF №2, Mold Progress, FC Politeh, Iskra, Dacia Buiucani, Mileștii Mici.

Calendarul meciurilor primei etape în grupa А:

5.01, 10:30, Joma Arena, FC Victoria - FC Brăviceni
5.01, 13:30, Joma Arena, FC Togatin - Buiucani-2
6.01, 12:00, CS Real Succes, USPEE - ȘSSF №1

Calendarul meciurilor primei etape în grupa B:

5.01, 12:00, Joma Arena, Iskra - Dacia Buiucani
6.01, 10:00, Joma Arena, Mold Press - Mileștii Mici
6.01, 11:00, UTM, Complexul Sportiv, FC Politeh - Sfîntul Gheorghe-ȘSSF 2

Reamintim că aceasta este a 46-a ediție a turneului Cupa Rădăuțanu. În sezonul trecut, cîștigătoarea competiției a devenit echipa ArtSport.



Ştiri la tema dată


Commentarii




Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)