Iskra revine de la 0:3, FC Victoria pierde puncte cu CSF Sparta: rezultatele etapei a 19-a

6 octombrie 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost jucate primele 3 meciuri din cadrul etapei a 19-a din Divizia A.

CSF Sparta - FC Victoria 2:2
Marcatori:  G.Orbu, 13 – 0:1, Zabun, 45 – 0:2, Cheltuitor, 50 – 1:2,  B.Stoianov, 90 - 2:2.
În minutul 13, G.Orbu (V) nu a realizat un penalty (bara).

Iskra - Real-Suсces 3:3
Marcatori: Puşcaş, 10 – 0:1, Chelari, 38 – 0:2, Cilipic, 51 – 0:3,  Gafina, 57 – 1:3, Porfireanu, 72 – 2:3, Gafina, 80 – 3:3,  
Eliminare: A.Ceban (I), 85.

Cahul-2005 - FC Sireți 3:0
Marcatori: Haritov, 27 – 1:0,  A. Arabadji, 55 – 2:0, Haritov, 69 – 3:0.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici  "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • wasаbi 6 octombrie 2018, 22:48

    молодцы ребята
  • Мурзик 6 octombrie 2018, 20:31

    Все в масть, ребята
  • Rusine FMF - Victoria 15 penalty in 19 meciuri!!!! 6 octombrie 2018, 18:23

    Victoria beneficiaza de penalty in fiecare meci, Orbu il intrece pe Neymar la simulari!
  • Nu conteaza 6 octombrie 2018, 17:19

    Sireti ați murit, vouă va trebuie la raion sa jucați, o sa ajungeți la retrogradare cu asa rezultate



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Zaria - Cahul-2005 1:1

Real-Suсces - Grănicerul 2:2

FC Ungheni - FC Victoria 2:0

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 21 11 4 6 47:28 37
6. FC Victoria 22 12 0 10 43:35 36
7. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. FC Ungheni 23 8 2 13 46:73 26
10. Grănicerul 23 7 4 12 33:52 25
11. Zaria 23 6 4 13 48:50 22
12. Real-Suсces 22 6 3 13 47:52 21
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (FC Sîngerei) 13 
Bîcicov (Iskra) 13 
Cricimar (FC Ungheni) 12 
O.Andronic (FC Florești) 12 (1)
Gondiu (FC Ungheni) 12 (1)
Stratan (Cahul-2005) 12 (2)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Pașcenco (Dacia Buiucani) 11 
A.Apostol (FC Florești) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Grănicerul)
Semirov (Tighina)
Noroc (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (Real-Suсces) 8 (2)