Ghenadie Orbu se distanțează în clasamentul golgheterilor: rezultatele etapei a 18-a

29 septembrie 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au avut loc două meciuri din cadrul etapei a 18-a din Divizia A.

FC Victoria – FC Grănicerul 2:2
Goluri: 
Gh.Orbu, 35 - 1:0, Gh.Boghiu, 56 - 1:1, Zabun, 75 (pen) - 2:1, Noroc, 84 - 2:2.
Victoria: A.Vicol, Meșina, V.Bobrov, Tonu, Jerep, G.Orbu, Daniliuc, Cocarcea, Ciolac (I.Rotaru, 88), V.Rusu, Zabun.
FC Grănicerul: Cristofovici, Grijuc, V.Cheptenari, Cernîh (Bezimov, 57), V.Noroc, Drab, Laevschi, Gh.Boghiu, A.Popovici , Dobrovinschi, Hovanschii.
Arbitru: A.Diordiev. Chişinău, stadionul Joma Arena.

Real-Succes – Cahul-2005 2:2
Goluri: 
Haritov, 3 - 0:1, Gurulea, 56 - 1:1, Chelari, 88 - 2:1, Buiuclî, 90+2 - 2:2.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici  "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • vorsma 29 septembrie 2018, 21:07

    fcm ungheni-fulger 17-1)
  • Мурзик 29 septembrie 2018, 17:28

    Да идите вы нафиг... Вы нам что, специально второе место отдаёте)



Avancronica etapei



24.08.2019, etapa a 19-a

FC Sîngerei - Speranța D 17:30

Grănicerul - Spartanii 17:30

Cahul-2005 - Tighina 17:30

Real-Suсces - Dacia Buiucani 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 16 13 1 2 44:9 40
3. Spartanii 17 12 1 4 43:17 37
4. Tighina 16 11 0 5 44:19 33
5. Cahul-2005 17 9 2 6 35:22 29
6. Speranța D 17 9 2 6 27:14 29
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Grănicerul 17 6 1 10 22:37 19
10. FC Sîngerei 17 6 1 10 28:46 19
11. Real-Suсces 17 5 2 10 39:41 17
12. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 17 4 2 11 32:37 14
15. CSF Sparta 17 0 2 15 6:74 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 20 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani)
A.Pașcenco (Grănicerul)
Gurjui (FC Sireți)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Ungheni) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)