Lista de ştiri



Trei cluburi din Divizia A au fost preluate de antrenori noi la startul noului campionat

2 mai 2018Sursă: Divizia-A.md

Cluburile Real-Succes, Iskra și FC Ungheni, care evoluează în Divizia A, au schimbat în acest intersezon antrenorii principali.

Antrenorul principal al clubului Real-Succes a adevenit Valeriu Răileanu, Iskra a fost preluată de Veaceslav Rogac (foto), iar FC Ungheni este pregătită de Ruslan Graur.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • maks 6 mai 2018, 20:12

    в искре так и рулит ионашко какого тогда тут пишут что новый тренер?
  • ммм 4 mai 2018, 10:04

    искрасталь он что тебя в обезьянок посадил или воду заставлял таскать , по этому ты такой злой на него
  • ZNT 3 mai 2018, 20:59

    так-то Рогак воспитал Гульчака и Дроса которые 2 года как играют за основную команду
  • искрасталь 3 mai 2018, 15:08

    в олимпии бельцы он работал водоносом всех тренеров. до тренерской карьеры работал в полиций, вышел на пенсию решил стать тренером. физруки б****
  • FMF 3 mai 2018, 13:43

    Он в Олимпии Бельци раньше роботал
  • Москвич 3 mai 2018, 11:10

    Прошу прощения Валерий
  • Москвич 3 mai 2018, 11:10

    Кто такой Вячеслав Рогак и откуда он ?



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)