"Negru este interesat să evolueze pentru Moldova, la Blănuță nu am renunțat definitiv, Ertaș va fi în curînd convocat la națională". Dragoș Hîncu despre jucătorii din diasporă"
ru
md
Sezon 2023/24
Concurs
Publicitate
Despre noi
Cluburi
Noutăți
Astăzi, 15:00. Spartanii - Saksan, în direct
0
29.03.24
Astăzi, 15:00. FCM Ungheni - Iskra, în direct
1
29.03.24
Astăzi, 15:00. Olimp - Real-Succes, în direct
0
29.03.24
FC Florești a transferat al treilea jucător în acest an
1
26.03.24
Conferința FMF - TFF facilitează schimbul de experiență pentru Asociațiile Raionale de Fotbal (foto)
0
22.03.24
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
0
22.03.24
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
2
22.03.24
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
12
17.03.24
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
1
16.03.24
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
10
16.03.24
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
9
16.03.24
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
5
16.03.24
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
0
16.03.24
Victoria - Spartanii 4:1 (rezumat video)
5
15.03.24
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
8
15.03.24
Arhiva noutăților
Concursul Pronosticurilor
Liderii
1
nikolai1949
198
2
TirasGBR
196
2
Lola
196
4
Gol
191
5
Александр
188
Accesați concursul
Olimp a transferat un jucător, care a evoluat în ultimii patru ani în România
22.03.24
0
FC Florești poate transfera un jucător cu experiența evoluției în Super Liga
22.03.24
2
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
17.03.24
12
FC Florești a învins Speranța și a preluat conducerea în Grupa: rezultatul etapei 2 (rezumat video)
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
Iskra - Speranis 0:1 (rezumat video)
Victoria - Spartanii 4:1 (rezumat video)
Sheriff-2 - FCM Ungheni 6:1 (rezumat video)
FC Florești a surclasat Victoria: rezultatul primei etape din Faza 2 din Liga 1 (rezumat video)
Olimp începe Faza II cu o victorie (rezumat video)
Speranța D - Victoria 2:1 (rezumat video)
Univer - Olimp 4:2 (rezumat video)
FC Florești a transferat un tânăr mijlocaș
Nchita Șușuncov este a doua achiziție a clubului FC Florești în acest an. Nichita, în vârstă de 18 ani, poate juca pe poziția de mijlocaș central și ofensiv. În Liga 1, Șușuncov a...
16.03.24
1
FC Fălești - Olimp 2:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului FC Fălești - Olimp (2:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza II Liga 1.
16.03.24
10
Saksan - Univer 0:1 (rezumat video)
Vă propunem atenției dumneavoastră rezumatul video al meciului Saksan - Univer (0:1) din cadrul etapei a 2-a din Faza II Liga 1.
16.03.24
9
Univer câștigă Saksan în derby-ul etapei, FC Fălești scoate o victorie, marcînd în minutul 89: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Iskra - Speranis 0:1 Gol: C.Cebotari, 31 - 0:1Iskra: A.Cebotari, Zeleniuc, Roizman, E.Bulat, Tuluc, Elțov, Schițenco...
16.03.24
0
Victoria a surclasat Spartanii Selemet, iar Sheriff-2 - gruparea din Ungheni: rezultatele etapei 2 din Faza 2
Victoria - Spartanii 4:1 Goluri: Gurgurov, 9 - 1:0, Gurgurov, 41 - 2:0, N.Rotaru, 52 - 2:1, Ad.Rusu, 77 - 3:1, I.Sandu, 88 - 4:1
15.03.24
0
Danila Ignatov va continua evoluția la FC Florești
FC Florești a ajuns la un acord comun cu Sheriff pentru a prelungi arenda fundașului central Danila Ignatov. Jucătorul în vârstă de 22 de ani va continua evoluția la FC Florești cel puțin până în vară....
09.03.24
1
Saksan este lider în Grupa 1, Sheriff-2 a preluat conducerea în Grupa 2: rezultatele primei etape din Faza II
Sheriff-2 - Iskra 3:0 Goluri: Iațco, 7 - 1:0, Loukou, 32 - 2:0, Loukou, 68 - 3:0Sheriff-2: Obîscalov, Moumou...
08.03.24
0
Dinamo-Auto s-a retras oficial din campionat din cauza lipsei resurselor financiare
Comisia de Disciplină a Federației Moldovenești de Fotbal a examinat cererea clubului Dinamo-Auto privind retragerea echipei din campionat din cauza lipsei resurselor financiare și sponsorizării. Comitetul a admis cererea clubului din...
07.03.24
0
În Faza II din Liga 1 Spartanii vor găzdui adversarii la Chișinău
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în Faza II din Liga 1, Spartanii Sportul Selemet vor găzdui meciurile la Chișinău. Este vorba despre stadionul Real Succes cu gazon artificial din...
07.03.24
1
La Speranis se pot transfera doi atacanți experimentați
Conform informației site-ului Divizia-A.md, în ajunul startului Fazei II din Liga 1, Speranis Nisporeni por transfera doi atacanți experimentați. Prima achiziție a clubului poate fi V...
06.03.24
1
Toate noutățile
Calendarul sezonului
Faza 1, grupa A
18.08.2023, Etapa 1
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
6:0
Sheriff-2 - Victoria
3:2
Faza 1, grupa B
18.08.2023, Etapa 1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 1, grupa A
19.08.2023, Etapa 1
Speranța D - Iskra
1:0
Faza 1, grupa B
19.08.2023, Etapa 1
Real-Succes - Speranis
0:3
Univer - Saksan
3:3
Faza 1, grupa A
25.08.2023, Etapa 2
Victoria - Iskra
7:1
Sheriff-2 - FCM Ungheni
1:0
Faza 1, grupa B
25.08.2023, Etapa 2
Olimp - Saksan
1:1
Faza 1, grupa A
26.08.2023, Etapa 2
Dinamo-Auto - Speranța D
1:2
Faza 1, grupa B
26.08.2023, Etapa 2
Speranis - Univer
3:2
FC Fălești - Real-Succes
1:0
Faza 1, grupa A
01.09.2023, Etapa 3
FCM Ungheni - Victoria
1:1
Speranța D - Sheriff-2
0:2
Faza 1, grupa B
01.09.2023, Etapa 3
Univer - FC Fălești
3:0
Faza 1, grupa A
02.09.2023, Etapa 3
Iskra - Dinamo-Auto
1:0
Faza 1, grupa B
02.09.2023, Etapa 3
Real-Succes - Olimp
1:1
Saksan - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
15.09.2023, Etapa 4
Victoria - Dinamo-Auto
4:1
Sheriff-2 - Iskra
4:0
Faza 1, grupa B
15.09.2023, Etapa 4
Olimp - Speranis
2:2
Real-Succes - Univer
0:3
Faza 1, grupa A
16.09.2023, Etapa 4
FCM Ungheni - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
16.09.2023, Etapa 4
FC Fălești - Saksan
1:2
Faza 1, grupa A
22.09.2023, Etapa 5
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:3
Faza 1, grupa B
22.09.2023, Etapa 5
Univer - Olimp
0:0
Speranis - FC Fălești
0:1
Faza 1, grupa A
23.09.2023, Etapa 5
Speranța D - Victoria
1:3
Iskra - FCM Ungheni
3:2
Faza 1, grupa B
23.09.2023, Etapa 5
Saksan - Real-Succes
4:2
Faza 1, grupa A
29.09.2023, Etapa 6
Victoria - Sheriff-2
1:0
Dinamo-Auto - FCM Ungheni
1:5
Faza 1, grupa B
29.09.2023, Etapa 6
Olimp - FC Fălești
2:3
Faza 1, grupa A
30.09.2023, Etapa 6
Iskra - Speranța D
2:1
Faza 1, grupa B
30.09.2023, Etapa 6
Speranis - Real-Succes
2:1
Saksan - Univer
1:1
Faza 1, grupa B
06.10.2023, Etapa 7
Univer - Speranis
2:1
Faza 1, grupa A
07.10.2023, Etapa 7
Speranța D - Dinamo-Auto
0:0
Iskra - Victoria
0:2
Faza 1, grupa B
07.10.2023, Etapa 7
Saksan - Olimp
1:1
Real-Succes - FC Fălești
0:3
Faza 1, grupa A
08.10.2023, Etapa 7
Sheriff-2 - FCM Ungheni
5:1
Faza 1, grupa A
20.10.2023, Etapa 8
Sheriff-2 - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa B
20.10.2023, Etapa 8
Speranis - Saksan
1:3
FC Fălești - Univer
1:2
Faza 1, grupa A
21.10.2023, Etapa 8
Victoria - FCM Ungheni
5:3
Dinamo-Auto - Iskra
1:4
Faza 1, grupa B
21.10.2023, Etapa 8
Olimp - Real-Succes
3:1
Faza 1, grupa A
27.10.2023, Etapa 9
Speranța D - FCM Ungheni
2:1
Faza 1, grupa B
27.10.2023, Etapa 9
Univer - Real-Succes
2:1
Faza 1, grupa A
28.10.2023, Etapa 9
Dinamo-Auto - Victoria
0:3
Iskra - Sheriff-2
1:1
Faza 1, grupa B
28.10.2023, Etapa 9
Saksan - FC Fălești
2:0
Speranis - Olimp
2:0
Faza 1, grupa A
02.11.2023, Etapa 10
Sheriff-2 - Dinamo-Auto
8:0
Faza 1, grupa B
04.11.2023, Etapa 10
Olimp - Univer
0:2
Real-Succes - Saksan
0:5
FC Fălești - Speranis
0:0
Faza 1, grupa A
05.11.2023, Etapa 10
FCM Ungheni - Iskra
3:1
Victoria - Speranța D
1:0
Faza 1, grupa A
10.11.2023, Etapa 11
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
7:0
Faza 1, grupa B
10.11.2023, Etapa 11
FC Fălești - Olimp
0:1
Real-Succes - Speranis
1:5
Faza 1, grupa A
11.11.2023, Etapa 11
Sheriff-2 - Victoria
1:0
Speranța D - Iskra
0:0
Faza 1, grupa B
11.11.2023, Etapa 11
Univer - Saksan
0:1
Faza 1, grupa A
24.11.2023, Etapa 12
FCM Ungheni - Sheriff-2
3:1
Faza 1, grupa B
24.11.2023, Etapa 12
FC Fălești - Real-Succes
2:5
Speranis - Univer
2:4
Faza 1, grupa A
25.11.2023, Etapa 12
Dinamo-Auto - Speranța D
1:3
Victoria - Iskra
7:1
Faza 1, grupa B
25.11.2023, Etapa 12
Olimp - Saksan
0:3
Faza 1, grupa A
01.12.2023, Etapa 13
Iskra - Dinamo-Auto
6:1
Faza 1, grupa B
01.12.2023, Etapa 13
Real-Succes - Olimp
1:2
Saksan - Speranis
5:0
Faza 1, grupa B
02.12.2023, Etapa 13
Univer - FC Fălești
3:2
Faza 1, grupa A
03.12.2023, Etapa 13
Speranța D - Sheriff-2
1:0
FCM Ungheni - Victoria
3:6
Faza 1, grupa A
08.12.2023, Etapa 14
Sheriff-2 - Iskra
1:1
FCM Ungheni - Speranța D
0:0
Faza 1, grupa A
09.12.2023, Etapa 14
Victoria - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Faza 1, grupa B
09.12.2023, Etapa 14
Real-Succes - Univer
1:2
FC Fălești - Saksan
4:7
Olimp - Speranis
3:1
Faza 1, grupa A
16.12.2023, Etapa 15
Speranța D - Victoria
2:1
Iskra - FCM Ungheni
3:1
Dinamo-Auto - Sheriff-2
0:7
Faza 1, grupa B
16.12.2023, Etapa 15
Univer - Olimp
4:2
Saksan - Real-Succes
6:0
Speranis - FC Fălești
4:4
Faza 2, Grupa 1
08.03.2024, Etapa 1
Univer - Spartanii
1:1
Speranța D - Saksan
0:2
Faza 2, Grupa 2
08.03.2024, Etapa 1
Sheriff-2 - Iskra
3:0
FCM Ungheni - Real-Succes
2:1
Faza 2, Grupa 2
09.03.2024, Etapa 1
Dinamo-Auto - FC Fălești
Înfrîngere tehnică 0:3
Olimp - Speranis
2:1
Faza 2, Grupa 1
10.03.2024, Etapa 1
FC Florești - Victoria
4:0
Faza 2, Grupa 1
15.03.2024, Etapa 2
Victoria - Spartanii
4:1
Faza 2, Grupa 2
15.03.2024, Etapa 2
Real-Succes - Dinamo-Auto
Înfrîngere tehnică 3:0
Sheriff-2 - FCM Ungheni
6:1
Faza 2, Grupa 1
16.03.2024, Etapa 2
Saksan - Univer
0:3
Faza 2, Grupa 2
16.03.2024, Etapa 2
Iskra - Speranis
0:1
FC Fălești - Olimp
2:1
Faza 2, Grupa 1
17.03.2024, Etapa 2
FC Florești - Speranța D
3:0
Faza 2, Grupa 1
29.03.2024, Etapa 3
Spartanii - Saksan
15:00
Faza 2, Grupa 2
29.03.2024, Etapa 3
FCM Ungheni - Iskra
15:00
Dinamo-Auto - Sheriff-2
15:00
Olimp - Real-Succes
15:00
Faza 2, Grupa 1
30.03.2024, Etapa 3
Speranța D - Victoria
15:00
Univer - FC Florești
15:00
Faza 2, Grupa 2
30.03.2024, Etapa 3
Speranis - FC Fălești
15:00
Faza 2, Grupa 2
05.04.2024, Etapa 4
Real-Succes - Speranis
16:00
Sheriff-2 - Olimp
16:00
FCM Ungheni - Dinamo-Auto
16:00
Faza 2, Grupa 1
06.04.2024, Etapa 4
Victoria - Saksan
16:00
FC Florești - Spartanii
16:00
Speranța D - Univer
16:00
Faza 2, Grupa 2
06.04.2024, Etapa 4
Iskra - FC Fălești
16:00
Faza 2, Grupa 1
12.04.2024, Etapa 5
Univer - Victoria
16:00
Faza 2, Grupa 2
12.04.2024, Etapa 5
Speranis - Sheriff-2
16:00
FC Fălești - Real-Succes
16:00
Faza 2, Grupa 1
13.04.2024, Etapa 5
Spartanii - Speranța D
16:00
Saksan - FC Florești
16:00
Faza 2, Grupa 2
13.04.2024, Etapa 5
Dinamo-Auto - Iskra
16:00
Olimp - FCM Ungheni
16:00
Calendarul sezonului
Conferința
Divizia-A.md - Administraţia site-ului
Вот тут ФК "Флорешть" объяснил ситуацию со стадионом: https://moldfootball.com/ru/news/fk-floresht-arendoval-stadion-v-benderakh-do-konca-sezona-no-stremitsja-pereekhat-vo-floreshty
FAZA 2, GRUPA 1
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
FC Florești
2
2
0
0
7:0
6
2.
Univer
2
1
1
0
4:1
4
3.
Victoria
2
1
0
1
4:5
3
4.
Saksan
2
1
0
1
2:3
3
5.
Spartanii
2
0
1
1
2:5
1
6.
Speranța D
2
0
0
2
0:5
0
Golgheteri
Holodov (FC Florești)
3 (1)
Gurgurov (Victoria)
2
Pulucciu (Univer)
2 (1)
Ad.Rusu (Victoria)
1
I.Sandu (Victoria)
1
N.Rotaru (Spartanii)
1
S.Țurcan (Spartanii)
1
Voropai (FC Florești)
1
D.Muntean (FC Florești)
1
Picus (FC Florești)
1
Gla (Saksan)
1
L.Bamba (Saksan)
1
Cozma (Univer)
1
Gaidarji (Univer)
1 (1)
FAZA 2, GRUPA 2
Echipa
M
V
E
Î
Goluri
P
1.
Sheriff-2
2
2
0
0
9:1
6
2.
FC Fălești
2
2
0
0
5:1
6
3.
FCM Ungheni
2
1
0
1
3:7
3
4.
Olimp
2
1
0
1
3:3
3
5.
Speranis
2
1
0
1
2:2
3
6.
Real-Succes
2
1
0
1
4:2
3
7.
Dinamo-Auto
2
0
0
2
0:6
0
8.
Iskra
2
0
0
2
0:4
0
Dinamo-Auto s-a retras din campionat din cauza problemelor financiare. În toate partidele echipei i-a fost acordată înfrîngere tehnică
Golgheteri
Loukou (Sheriff-2)
3
Golovatîi (FC Fălești)
2
D.Boțan (Sheriff-2)
2
F.Cojocaru (FCM Ungheni)
2
Untilă (Real-Succes)
1
Voitco (Olimp)
1
A.Popovici (Olimp)
1
Decev (Olimp)
1
Iațco (Sheriff-2)
1
Covalschii (Sheriff-2)
1
Pleșco (Sheriff-2)
1
Zugravu (FCM Ungheni)
1
Cricimari (Speranis)
1
C.Cebotari (Speranis)
1