Лента новостей



Лишь четыре команды из Дивизии А прошли в следующий этап: результаты 1/16 финала Кубка Молдовы

25 мая 2019Источник: Divizia-A.md

В пятницу и субботу состоялись матчи 1/16 финала Кубка Молдовы 2019/20.

Отметим, что в следующий этап сумели пробиться лишь четыре команды-представительницы Дивизии А, вместе с которыми в 1/8 прошли еще четыре команды из Дивизии Б.

Предлагаем вашему вниманию результаты сыгранных матчей:

ФК Унгень - ФК Виктория 1:4

ФК Единец - ФК Флорешть 1:1 (по пенальти 3:1) 

FCM Унгень - ФК Сынжерей 3:1 

Сперанца (Дрокия) - Искра 1:1 (по пенальти 4:3)

Спортинг (Трестиень) - ФК Суклея 2:2 (дополнительное время 1:0)

ФК Тигина - Реал-Сукчес 5:0 

ФК Слобозия Маре - ФК Сирець 1:2 

Маяк - Олимп 2:0



Новости по этой теме:


Комментарии

  • Andrei Iepure 31 мая 2019, 19:44

    Жеребёвка 18 3-06-2019
  • Гесс 31 мая 2019, 14:52

    Когде жеребьевка 1/8 финала, кто знает?
  • 123321 29 мая 2019, 09:27

    басараб играет за фэлешти по Б
  • vorsma 28 мая 2019, 22:28

    А где сейчас играет шумкин и бассараб?
  • Sg 27 мая 2019, 15:04

    Singerei ca de obicei...morti
  • Cumatru Fmf 27 мая 2019, 12:36

    basta niss fa la vale
  • DrFan 27 мая 2019, 11:36

    SPERANTA THE BEST!!!
  • Pentru 12345 27 мая 2019, 03:40

    Echipele de pe B arata caracter, cele de pe A nu arata nimic, si nu baga ca se cheltuie bla bla
  • basta niss 26 мая 2019, 23:19

    vedem un derby Nisporenean in 1|8 de finala ale cupei Moldovei Sporting - Speranta ......???
  • basta niss 26 мая 2019, 23:15

    bravo Sporting Trestieni fortza fotbal Nisporeni
  • 12345 26 мая 2019, 15:06

    Cluburile din B au ajuns in 1/8 din cauza ca cluburile de pe A n-au nici un interes fata de cupa, toti inteleg ca mai departe de 1/8 nu vor trece, decit sa cheltuie zeci de mii de lei pentru a achita jucatorilor la meci mai bn cedeaza meciul cu prima ocazie si scapa de cheltuieli, mai ales ca acest sezon pe A e foarte "sec" si pina la meciurile din vara trebuie de numarat fiecare banut..
  • ФКТБ 26 мая 2019, 14:45

    26 июня первые игры 6 и 7 июля ответные
  • Serj 26 мая 2019, 13:32

    Când va avea loc tragerea la sorți pentru 1/8 de finală?
  • Basarabia e Romania 26 мая 2019, 09:28

    Titlul sttirii trebuia sa fie cu totul altul - 4 echipe din Divizia B au reușit să ajungă în optimile cupei Moldovei, în pofida diferenței de valoare față de echipele din divizia A, numai datorită voinței lor sportive. Bravo!
  • 5263 26 мая 2019, 08:41

    ФЧМ Унгень с вчерашнеи подеды вас
  • пора 26 мая 2019, 01:02

    пора уже и кубок снимать, в этой стадии
  • игра 26 мая 2019, 01:01

    будут обзоры хоть каких то игр ?
  • Vasile 26 мая 2019, 00:11

    Am fost azi la un meci foarte frumos unde edint o primit florestiu..un meci superb edinet bravo..Andrei Beşliaga o scos un penaltie din joacă şi 3 de in seria de penalturi bravo edine..succese mai departe!
  • ANDREI DRAGAN 26 мая 2019, 00:06

    Ori divizia a ori divizia b diferenţă nui
  • Кирсово 25 мая 2019, 21:49

    БРАВО МАЯК!!! Наши поздравления с выходом 1/8 !!! Так держать ребята !!! Независимо кто играет против вас мы болельщики всегда будем вас поддерживать!!! Пусть везение и удача в следующих матчах будет на нашей стороне!!!! СПАСИБО ВАМ БОЛЬШОЕ!!!!!!!!!
  • Единцы 25 мая 2019, 21:39

    Единцы супер!!!
  • Я 25 мая 2019, 21:10

    Тигина молодцы
  • FAN UNGHEN8 25 мая 2019, 20:45

    Bravo FCM Au aratat haracter Bravo deasemenea Cf Ungheni Chiar daca scoru e 4 1 au aratat un meci frumos



Анонс тура

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Добрый день. Из-за того, что в один день и в одно время играются все матчи НД и Дивизии А, мы не сможем это сделать. Упор...
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
1. ФК Флорешть 28 22 3 3 71:29 69
2. Дачия Буюкань 28 22 3 3 68:17 69
3. Спартаний 28 20 2 6 72:28 62
4. Тигина 28 19 3 6 84:31 60
5. Кагул-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. ФК Виктория 28 14 1 13 58:54 43
7. Сперанца Д 28 12 5 11 44:37 41
8. Грэничерул 28 10 4 14 47:66 34
9. ФК Сирець 28 10 3 15 48:83 33
10. Реал-Сукчес 28 9 4 15 59:63 31
11. Искра 28 9 4 15 51:62 31
12. Заря 28 9 4 15 65:60 31
13. ФК Унгень 28 9 3 16 55:83 30
14. ФК Сынжерей 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Спарта 28 0 2 26 6:107 2

Бомбардиры

Литвяков (Тигина) 30 (4)
Онофрей (Спартаний) 29 
Боровский (Искра) 20 (5)
О.Андроник (ФК Унгень) 16 (1)
Кричмарь (ФК Флорешть) 16 (1)
Харитов (Кагул-2005) 14 
Фадика (Заря) 14 
Бычков (ФК Сынжерей) 14 
Иосипой (Дачия Буюкань) 13 
Безимов (Грэничерул) 13 
А.Апостол (Дачия Буюкань) 13 (3)
Молла (ФК Виктория) 12 (1)
Гондю (Реал-Сукчес) 12 (1)
Стратан (ФК Унгень) 12 (2)
Г.Орбу (ФК Виктория) 11 
А.Пащенко (ФК Флорешть) 11 
Норок (Грэничерул) 10 
Посторонка (ФК Виктория) 10 (1)