Лента новостей



Лишь четыре команды из Дивизии А прошли в следующий этап: результаты 1/16 финала Кубка Молдовы

25 мая 2019Источник: Divizia-A.md

В пятницу и субботу состоялись матчи 1/16 финала Кубка Молдовы 2019/20.

Отметим, что в следующий этап сумели пробиться лишь четыре команды-представительницы Дивизии А, вместе с которыми в 1/8 прошли еще четыре команды из Дивизии Б.

Предлагаем вашему вниманию результаты сыгранных матчей:

ФК Унгень - ФК Виктория 1:4

ФК Единец - ФК Флорешть 1:1 (по пенальти 3:1) 

FCM Унгень - ФК Сынжерей 3:1 

Сперанца (Дрокия) - Искра 1:1 (по пенальти 4:3)

Спортинг (Трестиень) - ФК Суклея 2:2 (дополнительное время 1:0)

ФК Тигина - Реал-Сукчес 5:0 

ФК Слобозия Маре - ФК Сирець 1:2 

Маяк - Олимп 2:0



Новости по этой теме:


Комментарии

  • Andrei Iepure 31 мая 2019, 19:44

    Жеребёвка 18 3-06-2019
  • Гесс 31 мая 2019, 14:52

    Когде жеребьевка 1/8 финала, кто знает?
  • 123321 29 мая 2019, 09:27

    басараб играет за фэлешти по Б
  • vorsma 28 мая 2019, 22:28

    А где сейчас играет шумкин и бассараб?
  • Sg 27 мая 2019, 15:04

    Singerei ca de obicei...morti
  • Cumatru Fmf 27 мая 2019, 12:36

    basta niss fa la vale
  • DrFan 27 мая 2019, 11:36

    SPERANTA THE BEST!!!
  • Pentru 12345 27 мая 2019, 03:40

    Echipele de pe B arata caracter, cele de pe A nu arata nimic, si nu baga ca se cheltuie bla bla
  • basta niss 26 мая 2019, 23:19

    vedem un derby Nisporenean in 1|8 de finala ale cupei Moldovei Sporting - Speranta ......???
  • basta niss 26 мая 2019, 23:15

    bravo Sporting Trestieni fortza fotbal Nisporeni
  • 12345 26 мая 2019, 15:06

    Cluburile din B au ajuns in 1/8 din cauza ca cluburile de pe A n-au nici un interes fata de cupa, toti inteleg ca mai departe de 1/8 nu vor trece, decit sa cheltuie zeci de mii de lei pentru a achita jucatorilor la meci mai bn cedeaza meciul cu prima ocazie si scapa de cheltuieli, mai ales ca acest sezon pe A e foarte "sec" si pina la meciurile din vara trebuie de numarat fiecare banut..
  • ФКТБ 26 мая 2019, 14:45

    26 июня первые игры 6 и 7 июля ответные
  • Serj 26 мая 2019, 13:32

    Când va avea loc tragerea la sorți pentru 1/8 de finală?
  • Basarabia e Romania 26 мая 2019, 09:28

    Titlul sttirii trebuia sa fie cu totul altul - 4 echipe din Divizia B au reușit să ajungă în optimile cupei Moldovei, în pofida diferenței de valoare față de echipele din divizia A, numai datorită voinței lor sportive. Bravo!
  • 5263 26 мая 2019, 08:41

    ФЧМ Унгень с вчерашнеи подеды вас
  • пора 26 мая 2019, 01:02

    пора уже и кубок снимать, в этой стадии
  • игра 26 мая 2019, 01:01

    будут обзоры хоть каких то игр ?
  • Vasile 26 мая 2019, 00:11

    Am fost azi la un meci foarte frumos unde edint o primit florestiu..un meci superb edinet bravo..Andrei Beşliaga o scos un penaltie din joacă şi 3 de in seria de penalturi bravo edine..succese mai departe!
  • ANDREI DRAGAN 26 мая 2019, 00:06

    Ori divizia a ori divizia b diferenţă nui
  • Кирсово 25 мая 2019, 21:49

    БРАВО МАЯК!!! Наши поздравления с выходом 1/8 !!! Так держать ребята !!! Независимо кто играет против вас мы болельщики всегда будем вас поддерживать!!! Пусть везение и удача в следующих матчах будет на нашей стороне!!!! СПАСИБО ВАМ БОЛЬШОЕ!!!!!!!!!
  • Единцы 25 мая 2019, 21:39

    Единцы супер!!!
  • Я 25 мая 2019, 21:10

    Тигина молодцы
  • FAN UNGHEN8 25 мая 2019, 20:45

    Bravo FCM Au aratat haracter Bravo deasemenea Cf Ungheni Chiar daca scoru e 4 1 au aratat un meci frumos



Анонс тура



16.06.2019, 10-й тур

ФК Флорешть - Сперанца Д 18:30

ФК Унгень - CSF Спарта 18:30

ФК Сирець - Заря 18:30

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
1. Дачия Буюкань 9 9 0 0 27:3 27
2. Спартаний 9 7 1 1 28:4 22
3. ФК Флорешть 9 7 1 1 20:7 22
4. Тигина 9 7 0 2 22:12 21
5. Сперанца Д 8 5 1 2 10:4 16
6. Искра 9 4 1 4 12:12 13
7. ФК Виктория 9 4 0 5 13:11 12
8. ФК Сынжерей 10 3 1 6 12:26 10
9. Реал-Сукчес 9 2 2 5 16:21 8
10. Кагул-2005 8 2 2 4 12:14 8
11. ФК Сирець 8 2 2 4 11:16 8
12. Грэничерул 10 2 1 7 11:24 7
13. ФК Унгень 9 2 1 6 17:35 7
14. Заря 8 2 1 5 16:15 7
15. CSF Спарта 8 0 2 6 4:27 2

Бомбардиры

Онофрей (Спартаний) 16 
Литвяков (Тигина) 11 (1)
Бычков (ФК Сынжерей)
А.Апостол (Дачия Буюкань) 7 (1)
Немеренко (Дачия Буюкань)
Г.Орбу (ФК Виктория)
Иосипой (Дачия Буюкань)
Букэтару (ФК Унгень)
Стратан (ФК Унгень) 5 (1)
Гондю (Реал-Сукчес) 5 (1)
Боровский (ФК Унгень) 5 (1)
Чилипик (Реал-Сукчес)
Михайловский (Спартаний)
Лефтер (ФК Флорешть)
Крычмарь (ФК Флорешть)
К.Мандрыченко (Тигина)
А.Намашко (ФК Флорешть)