9 сентября 2018Источник: Официальный канал FMF на Youtube

ФК Унгень - CSF Спарта 1:1
Голы:
Шумкин, 8 - 1:0, В.Негарэ, 91 - 1:1.
Удаление: А.Апостол (С), после матча.

Предлагаем вашему вниманию видео голов и удаления в матче 15-го тура Дивизии А между ФК "Унгень" и "Спартой" (1:1).

Оставшиеся три матча 15-го тура пройдут в среду, 12 сентября.

Протоколы всех матчей доступны в разделе "Сезон-2018".

Новости по этой теме:

Комментарии

• Pentru Jora din Manhattan 12 сентября 2018, 11:20

Jora ai fi tu mare inginer sau profesor din vreo metropola de trimiti pe altii la la tarani....cel mai taran de aici esti tu, citeste toate comentariile si vezi ca cel mai "inteligent" si corect mesaj e al tau)))
  • Jora 13 11 сентября 2018, 12:37

Sparta in Div-B acolo vii locul. Sau mai bine Div-T LA tarani.
  • 46723 10 сентября 2018, 13:03

Ниагара - красава !!!
  • Стефчук. 10 сентября 2018, 12:53

Конечно Стефчук тот еще судья,ему газ мяс судить вместе с шайкой сиденко из Бельц,но он боксер и если бы апостол зарядил ему все-таки то я боюсь что от апостола в Кишинев вернулась только его прическа,я думаю бы Стефчук завершил бы свою Великую бездарную карьеру рефери но он бы навалял бы мама не горюй этому пижону.
  • Pentru Ccc 10 сентября 2018, 12:46

Obiectiv comentariul, noi avem destule probleme in lot, si avem mult de lucrat asupra echipei dar ce priveste nemultumirile legate de arbitri, nu ne-am plins pe arbitraj decit la 2 meciuri si anume Victoria-Sparta si Ungheni - Sparta, in ambele cazuri furati pe fata grosolan de arbitri! Ideia e ca poti simpatiza gazdele putin, dar nu e normal sa iti bati joc de fotbal si de adversari cum isi permit anumiti indivizi! Si referitor la golul cu Iskra, unde vorbiti de offside, ne-am uitat la inregistrarea video si nu a fost offside, toti cei 3 jucatori care au atacat mingea, erau in spatele mingii la centrare!!!
  • Ссс 10 сентября 2018, 12:08

Вам не кажется странным что за все предыдущие матчи Спарта набрала 10 из15 матчей. И что интересное что во всех матчах виноват реф, не буду говорить о мачте с Унгеноми не исключаю что реф отсудил плохо, но посмотрите сами на турнирную таблицу и она все скажет, разве нет хороших судьей все плохие, чёт что не читаешь и слышишь у Спарты реф проблема, а может проблема в вас может надо поменять что-то и тогда пойдёт. Сейчас будет иди покажи если разбираешься и так дале, может пора признавать свои огни не винить других. Да Спарта реально тренирует детей это молодцы, дай Бог помощей в дальнейшем так держать и хвала президенту что он так вовлекся в футбол, такого челове надо ценить а не ездить на нем, как вы делайте, может состав поменять, от когда Спарта играт по А один матч отиграла хорошо это с Сирецом, и все остальные реф похоронил, реф засудил и так далее. Господин президент Спарты поменяйте игроков и создайте хорошую команду. И ребята посмотрите на свои ошибки. Удачи вам.))))
  • :$) 10 сентября 2018, 11:45

Ничего страшного , эти же братья на прошлой игре Спарты прот искра засчитали гол из офсайда...переломный так скажем 2-1 повели спартанцы....тут видать Унгены дали им больше :))
  • Pentru оператор 10 сентября 2018, 11:24

1.Din cele 3 minute adaugatoare care s-au dat, nu sa jucat nici una, pentru ca suporterii de la Ungheni aruncau cu pietre in jucatori si arbitrul a oprit jocul! 2. Arbitrul in ultima faza jucata a oprit aiurea un atac periculos al Spartei, cu intentia clara de rupe jocul! Normal sa fie asa reactie de frustrare din partea jucatorilor cind furi pe fata de timp si rupi atacul, pe linga suportul vadit pentru Ungheni pe tot parcursul jocului! P.S. Cum pot 2 arbitri frati sa fie delegati la acelasi meci? Pentru echidistanta, corectitudine si impartialitate nu ar fi normal sa fie asa delegari!
  • Оператор 10 сентября 2018, 09:53

Судья показал три минуты доб.времени. Три минуты и были сыграны. Просто игрок не увидел этого, так как была атака, и решил, что ничего не добавили. Заслуженная красная.
  • 47754 10 сентября 2018, 09:52

A pintru și ... ?!?
  • Особойка 10 сентября 2018, 09:37

Pentru Apostol: Oare chiar nu ai inteles ca cu Arbitrii Corupti ai Mafiei de la Stina FMF e inutil sa discuti...
  • Dreptate 10 сентября 2018, 07:16

Nici un minut adaugător chiar dacă au arătat 3 sa jucat 0!!!! 3 minute doar pentru ca tot meciul pejonii de la Ungheni stăteau pe jos??? Gol anulat, imbecili arbitrii aceștea.. Luați video uitați-vă cum de arunca cu obiecte pe teren, niște țărani de oameni care nu știu respect!
  • Pentru dreptate 10 сентября 2018, 07:00

Se vede că mult single a scurs arbitru din jucătorii sparta ca la adus pe apostol să ridice mina asistentul centralului se vede cau zice arbitrului nu ești corect însă acesta ca un vulture să răzbuna ar fi binevenit ca colegiul arbitrilor să investigheze acest meci
  • Lara 71 10 сентября 2018, 06:33

Căpitanul echipei are dreptul de a verifica timpul de cînd se da roșul pentru întrebare sunt de acord cu pentru Siret
  • Ссс 10 сентября 2018, 06:10

Как всегда у Спарты арбитр виноват
  • Pentru Siret 10 сентября 2018, 00:27

Arbitrul trebuie descalificat pe viata ca aduce jucatorii la asa stare si ca is bate joc de fotbal! 1. Nu s-a jucat nici un minut din prelungiri 2. A fost clar pro-Ungheni din min 1 pina in min 90, hartuind si provocind toata echipa 3. A oprit intentionat un atac periculos la 1-1, faza dupa care a fluierat sfirsitul meciului 4. A anulat gol din motiv de offside discutabil
  • siret 9 сентября 2018, 22:02

apostol taran minimun 5 jokuri o sa fie sanctionat
  • после 9 сентября 2018, 21:41

финального свистка можно давать карточки ?

Анонс тура

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Salut. În fiecare sezon competițional, în dependență de circumstanțe, sînt unele schimbări în programul inițial al meciurilor. Spre exemplu în ultimele etape din Divizia A, multe meciuri cu participarea...