"Грэничерул" громит "Искру", "Унгень" и "Сынжерей" забивают 6 мячей: результаты 13-го тура

26 августа 2018Источник: Divizia-A.md

Сегодня состоялось четыре матча 13-го тура Дивизии А.

Кагул-2005 - CSF Спарта 4:1
Голы:
Прутяну, 13 - 1:0, Куливский,47 - 2:0, Прутяну, 49 - 3:0, Прутяну, 75 -4:0, К.Чеботарь, 90 - 4:1.

ФК Унгень - ФК Сынжерей 3:3

Голы:
Негрою, 2 - 0:1, Букэтару, 7 - 1:1, Маняков, 38 - 1:2, Мага, 47 - 1:3, Барбакару, 59 - 2:3, Букэтару, 67 - 3:3.

Искра - Грэничерул 0:3

Голы:
Добровинский, 8 - 0:1, Норок, 11 - 0:2, Добровинский, 37 - 0:3.

ФК Сирець - Кодру 1:3
Голы:
Кричмарь, 25 - 0:1, Немеренко, 31 - 0:2, Немеренко, 42 (автогол) - 1:2, Немеренко, 59 - 1:3.

Протоколы всех матчей доступны в разделе "Сезон-2018".

Новости по этой теме:

Комментарии

• Горький 27 августа 2018, 14:57

Немеркно уже настолько озверел, что забивает и в свои и в чужие ворота
  • Фан 27 августа 2018, 12:38

Замена, мы верим в Искру! Пока мы верим, этого никогда не будет!!!
  • Замена 27 августа 2018, 11:19

По итогам сезона будет рокировка рыбница = бендеры
  • Фан 27 августа 2018, 00:01

Искра, одна игра ничего не значит!!! Нее подфартило с моментами, а так катали всю игру, жаль Рыбница голов не увидела. Надеемся на следующую игру!!! Вперёд Искра!!!
  • Pentru digi 26 августа 2018, 23:02

Uitate repriza II cite face a avut codru, îți spun eu doar 1
  • Digi 26 августа 2018, 22:36

Bai specialistilor care spuneti ca meciu o fost egal ... Nu cum bai puteti spune asa ? spuneti cite ocazii clare de gol au avut sireti ? ni o s... Da codru au avut vreo 4-5 ocazii clare 1 la 1 ! Sa bati mingea inainte nu inseamna sa arati joc bun cum ziceti voi 50 la 50 !
  • Mmm 26 августа 2018, 22:26

Eu cred ca acest meci este de egalitate
  • Pentru Red 26 августа 2018, 22:20

Eu nu inteleg de ce nu accepti faptul ca codru o jucat mai bine si gasesti deamu motive ca din cauza arbitrajului au perdut Sireti. Jocul a fost destul de normal si poate au fot unele momente in care arbitrul a avantajat codru, dar au fost si multe in care au avantajat pe sireti.
  • gb 26 августа 2018, 21:27

azi siretu o dansat cuo dansat cu paharelen cap
  • Red 26 августа 2018, 21:23

Sa fim sincer meciul a fost la egalitate prima repriza a dominați codru a doua repriza șireți dar fiți sincer ca arbitrajul a fost de partea la codru.
  • Pentru Lazar 26 августа 2018, 20:55

Nu mi-ai stricat nimic doar ca cind comentezi nu induce lumea in eroare....in reat sa traiesti!
  • Lazar 26 августа 2018, 20:36

Sigur că sunteți favoriți numai că nu 11 jucători da toți 14 care au jucat cu voi azi pe teren sunteți favoriți succes vouă)) Pentru Sparta: Cred că ți-am stricat vrio combinație dacă ești așa suparat pe mine,las nui pe asta o sa-ți găsești echipa care te va aranja..))
  • Sumic 26 августа 2018, 20:33

Bravo Codru Lozova.....fără întrebări cei mai buni in acest am!!!!
  • Pentru Sparta 26 августа 2018, 20:25

Posteaza din numele tau si nu indu lumea in eroare!
  • Mdaa 26 августа 2018, 20:16

Lasatio wei fraierilor sa cumperi arbitrii mare favoriti betivanilor
  • Sparta 26 августа 2018, 20:14

Da Lazăr Radu poate să bată goluri numai cînd sunt combinații
  • Эй Лазэр 26 августа 2018, 20:11

До сих пор не считаешь Кодру фаворитом ???

Анонс тура

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Salut. În fiecare sezon competițional, în dependență de circumstanțe, sînt unele schimbări în programul inițial al meciurilor. Spre exemplu în ultimele etape din Divizia A, multe meciuri cu participarea...