"Шериф-2" обыграл ФК "Сынжерей" в последнем матче 13-го тура

16 октября 2017Источник: Divizia-A.md

Сегодня состоялся последний матч 13-го тура Дивизии А.

Шериф-2 - Сынжерей 6:0
Голы: Ребенжа, 49 - 1:0, Воропай, 52 - 2:0, Ребенжа, 60 - 3:0, Кобец, 75 - 4:0, Калак, 90 - 5:0, Калак, 92 - 6:0.
На 15-й минуте Калмыш (С) не реализовал пенальти (мимо).
На 64-й минуте Мага (С) не реализовал пенальти (мимо).
Удаление: Мельник (С), 55.



Новости по этой теме:


Комментарии

  • Соловей 16 октября 2017, 21:59

    Калачик разозлился что ли? Не поднимай нос малыш, и все у тебя получится... рад за тебя;)
  • Николка чадырский 16 октября 2017, 21:49

    Калак браво!!!
  • Catre fann 16 октября 2017, 21:34

    Dar de ce atunci zimbru 2 se afla pe locul 7?? Sau echipele vind jocuri doar cand joaca cu sheriff 2?
  • Fan 16 октября 2017, 20:53

    Da interesan joc frumos afost
  • Fann 16 октября 2017, 19:58

    sheriff-2 se află în clasament pe locul doi numai pe baza la aceea că sunt echipe ca Sîngerei care au mai vîndut jocuri.
  • 123 16 октября 2017, 18:44

    circ adevarat au facut singerei, 0-0. 6-0. coef. bun. inca si doua penalty nau dorit sa bata singerei
  • пленник 16 октября 2017, 17:58

    Кантора чистая))



Анонс тура



31.07.2019, 12-й тур

Реал-Сукчес - ФК Виктория 18:00

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
1. Дачия Буюкань 13 12 1 0 37:5 37
2. ФК Флорешть 13 11 1 1 29:11 34
3. Спартаний 13 9 1 3 34:11 28
4. Тигина 13 9 0 4 38:16 27
5. Кагул-2005 13 6 2 5 26:17 20
6. Сперанца Д 13 6 2 5 14:12 20
7. ФК Виктория 12 6 0 6 22:17 18
8. Искра 13 5 2 6 18:23 17
9. Грэничерул 13 5 1 7 18:28 16
10. Реал-Сукчес 12 4 2 6 30:26 14
11. ФК Сирець 13 4 2 7 24:29 14
12. ФК Сынжерей 14 4 1 9 22:39 13
13. Заря 13 3 2 8 26:30 11
14. ФК Унгень 13 3 1 9 24:42 10
15. CSF Спарта 13 0 2 11 5:61 2

Бомбардиры

Онофрей (Спартаний) 18 
Литвяков (Тигина) 17 (1)
Бычков (ФК Сынжерей) 10 
Гондю (Реал-Сукчес) 10 (1)
А.Апостол (Дачия Буюкань) 10 (2)
Иосипой (Дачия Буюкань)
А.Шойму (ФК Сирець)
Боровский (Искра) 8 (2)
Гуржуй (ФК Сирець)
Стратан (ФК Унгень) 7 (2)
Немеренко (Дачия Буюкань)
Мезернюк (Заря)
Г.Орбу (ФК Виктория)
Безимов (Грэничерул)