Лента новостей



Определились финалисты Кубка Рэдэуцану-2017

19 февраля 2017Источник: Официальный сайт ФК Буюкань

Сегодня состоялись полуфинальные матчи Кубка Рэдэуцану-2017.

Суручень Тинереця - Виктория 0:2

USPEE - Спарта 0:3

Таким образом, в финале встретятся "Виктория" и "Спарта" из Дивизии Б. Напомним, что финальный матч сайт Divizia-A.md покажет в прямом эфире.

Отметим, что проигравшие в полуфинале USPEE и Суручень Тинереця проведут между собой матч за 3-е место.



Новости по этой теме:


Комментарии

  • млю 22 февраля 2017, 18:57

    а где тогатин?
  • rs 20 февраля 2017, 16:06

    Bravo Bardar !!! invidia unora se vede...succes in finala...
  • 001 20 февраля 2017, 15:08

    когда финал?
  • ion 19 февраля 2017, 23:01

    Victoria a marcat spre finalul meciului(rusine)apoi arbitru nu a validat un gol al surucenenilor din motiv ca a arbitrat azi fara ochelari de vedere Echipa din s.Suruceni participa la competitia raionala,este o diferenta de nivel,baietii sunt de la sat care nu fac antrenamente in comparatie cu multe echipe din acest turneu, cred au aratat in acest turneu foarte bine
  • bob 19 февраля 2017, 21:42

    Barbar o se c?stig? turneu,c?nd eu o sa fiu Maik Tayson) . Sparta c?stig? in final? cu ochii ?nchisi
  • srucen 19 февраля 2017, 20:21

    Ati facut in pantaloni SRUCENI,BRAVO Bardar o sa cistigati turneu.



Анонс тура



02.06.2018, 7-й тур

Кагул-2005 - Реал-Сукчес 19:00

Грэничерул - ФК Виктория 19:00

CSF Спарта - Кодру 19:00

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Здравствуйте. Это не входит в цели и задачи нашего новостного сайта.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
1. Кодру 5 4 1 0 16:2 13
2. ФК Флорешть 5 3 1 1 13:7 10
3. Грэничерул 5 3 0 2 7:5 9
4. ФК Унгень 5 2 2 1 8:8 8
5. ФК Сынжерей 5 2 2 1 7:4 8
6. Кагул-2005 5 2 1 2 6:3 7
7. ФК Сирець 5 2 1 2 9:8 7
8. ФК Виктория 5 2 0 3 10:13 6
9. Саксан 5 1 2 2 3:4 5
10. Искра 5 1 2 2 6:10 5
11. Реал-Сукчес 5 1 0 4 6:21 3
12. CSF Спарта 5 0 2 3 5:11 2

Бомбардиры

Бычков (ФК Флорешть)
Харитов (Кагул-2005)
Немеренко (Кодру)
Маняков (ФК Сынжерей)
Лазар (ФК Сирець)
Кричмарь (Кодру)
Норок (Грэничерул)
Мамалига (Кодру)
Кристиогло (ФК Сынжерей)
Кицан (Реал-Сукчес)
Келтуитор (CSF Спарта)
Букэтару (ФК Унгень)
Г.Орбу (ФК Виктория) 3 (2)