Lista de ştiri



FC Grănicerul - FC Sîngerei 2:1

14 iulie 2019Sursă: Canalul oficial al FMF pe Youtube

Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate și faza eliminării în meciul etapei a 14-a din Divizia A dintre FC Grănicerul și FC Sîngerei (2:1).



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • GL 17 iulie 2019, 15:19

    Felicitări cu victoriea. Dar este ceva neclar și suspect: 1 - gol ușor primit de Glodeni, 2 - autocol cu semnul întrebării. 3 - la golul doi , doi atacanăi lăsati sunguri în careul de pedeapsă, intenționat sau bună voință? Și totu-ș felicitări !!!
  • Fc lipovanca 14 iulie 2019, 23:26

    Maga pentru ce o primit carton rosu
  • Artur 14 iulie 2019, 17:53

    astai comentarul lui Stefciuc da noi am perdut mai multe meciuri si arbitrii au fost de la Chisinau si nu sau vindut pentru o mie de lei
  • Pelycan 14 iulie 2019, 12:12

    Cei de la Singerei chiar is tare pijoni
  • Pentru Vlad, Artur, Sângerei 14 iulie 2019, 11:09

    Învățați să pierdeți și voi copii
  • Artur 14 iulie 2019, 10:47

    scoala lui Sidenco



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)