Cluburile din Divizia A și-au aflat adversarii din 1/8 de finală a Cupei Moldovei

3 iunie 2019Sursă: Divizia-A.md

La sediul FMF a avut loc tragerea la sorți pentru desemnarea perechilor și gazdelor meciurilor din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei, ediția 2019-2020.

25-26 iunie

FC Edineț - FC Milsami
FC Sfîntul Gheorghe - FCM Ungheni
FC Speranța Drochia - CSF Speranța Nisporeni
FC Codru - FC Victoria
FC Sporting Trestieni - FC Zimbru
FC Petrocub-Hîncești - FC Tighina
FC Sheriff - FC Sireți
FC Dinamo-Auto - FC Maiak Chirsova

Meciurile retur sunt programate pe 6/7 iulie.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • 1988 12 iunie 2019, 10:30

    ФЧМ Унгень удачи вам с Св Гиорги
  • pentru serj 4 iunie 2019, 13:08

    pentru ca saitul sa evidentieze echipele din divizia A participante
  • Serj 4 iunie 2019, 11:00

    De ce echipele din divizia A (D2) sunt scrise cu srift conturat?



Avancronica etapei



19.10.2019, etapa a 27-a

CSF Sparta - Dacia Buiucani 15:00

FC Victoria - Real-Suсces 15:00

Iskra - Cahul-2005 15:00

Zaria - Grănicerul 15:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Мы постараемся показать какие-то матчи. Спасибо.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 25 19 3 3 66:27 60
2. Dacia Buiucani 23 18 3 2 58:12 57
3. Spartanii 24 18 1 5 66:25 55
4. Tighina 24 17 2 5 77:28 53
5. Cahul-2005 23 12 5 6 51:29 41
6. Speranța D 24 12 4 8 41:26 40
7. FC Victoria 24 11 1 12 45:43 34
8. Iskra 24 9 3 12 46:51 30
9. FC Ungheni 25 9 3 13 51:75 30
10. Grănicerul 25 7 4 14 36:61 25
11. Zaria 24 7 4 13 53:50 25
12. Real-Suсces 23 7 3 13 51:55 24
13. FC Sireți 25 7 3 15 38:79 24
14. FC Sîngerei 25 6 3 16 34:63 21
15. CSF Sparta 24 0 2 22 6:95 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 28 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Cricimar (Iskra) 14 (1)
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Haritov (FC Ungheni) 13 
Bîcicov (Cahul-2005) 13 
O.Andronic (FC Florești) 13 (1)
Gondiu (Real-Suсces) 12 (1)
Stratan (FC Sîngerei) 12 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 12 (3)
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
Bezimov (FC Florești) 10 
Molla (Grănicerul) 10 (1)
Borovschii (FC Victoria) 10 (3)