Meciul din Cupa Moldovei dintre FC Ungheni și FC Victoria se va juca pe 24 mai

20 mai 2019Sursă: Divizia-A.md

În legătură cu faptul că două echipe din Ungheni vor evolua în 1/16 de finală a Cupei Moldovei 2019/20 pe teren propriu, iar jocurile sînt planificate în acceși zi, a fost schimbat orarul competiției. 

 

24 mai
CF Ungheni - FC Victoria

25 mai
FC Edineț - FC Florești
FCM Ungheni - FC Sângerei
Speranța Drochia - Iskra
Sporting Trestieni - FC Sucleia
FC Tighina - Real Succes
FC Slobozia Mare - FC Sireți
FC Maiak - FC Olimp

Începutul meciurilor la ora 17-00.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • ooo 24 mai 2019, 14:52

    victoria bardar va asteptam acasa cu anvingere
  • Cumătru Fmf 24 mai 2019, 14:03

    Un fel de genoa și sampdoria. Cf și fcm .
  • Gicu 22 mai 2019, 17:25

    CF Ungheni cei mai buni asteptam victorie vineri Hai Ungheni
  • Moldovan 21 mai 2019, 23:21

    Ungheni va bate Victoria 2:0 Sint mai buni
  • 2345 21 mai 2019, 20:43

    Единцы в див.3. Спортинг из Ниспорен.
  • 1988 21 mai 2019, 11:49

    Унгнны врятли они выиграют в Виктория сильнее чем они
  • 12345 21 mai 2019, 09:30

    Division 2 si Division 3
  • Anghelutq 20 mai 2019, 23:48

    Hai Cf Ungheni cai bateti succes
  • Serj 20 mai 2019, 22:45

    Ce înseamnă D2 și D3 la echipele din cupa Moldovei?



Avancronica etapei



28.08.2019, etapa a 21-a

Iskra - Spartanii 17:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 18 15 2 1 47:16 47
2. Dacia Buiucani 17 14 1 2 46:9 43
3. Spartanii 18 13 1 4 47:17 40
4. Tighina 17 11 1 5 46:21 34
5. Speranța D 18 10 2 6 29:14 32
6. Cahul-2005 18 9 3 6 37:24 30
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 17 8 2 7 31:30 26
9. Grănicerul 18 6 1 11 22:41 19
10. FC Sîngerei 18 6 1 11 28:48 19
11. FC Sireți 18 5 3 10 29:48 18
12. FC Ungheni 18 5 2 11 32:55 17
13. Real-Suсces 18 5 2 11 39:43 17
14. Zaria 18 4 3 11 35:40 15
15. CSF Sparta 18 0 2 16 6:77 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 22 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Cricimar (FC Florești)
Bezimov (Grănicerul)
A.Pașcenco (Dacia Buiucani)
Haritov (FC Sireți)
Gurjui (FC Florești)
A.Şoimu (Cahul-2005)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Victoria) 8 (2)
Borovschi (FC Ungheni) 8 (2)