A doua victorie a clubului Zaria, FC Victoria pierde în deplasare: rezultatele etapei a 8-a din Divizia A

18 mai 2019Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost disputate patru meciuri ale etapei a 8-a din Divizia A-2019:

FC Florești - FC Victoria 2:1
Marcatori: 
А.Namașco, 7 - 1:0, А.Popovici, 18 - 2:0, А.Țîgîrlaș, 67 - 2:1.

Tighina - FC Sîngerei 3:2
Marcatori:
Litveacov, 14 - 1:0, Bîcicov, 76 - 1:1, Litveacov, 78 - 2:1, Maga, 84 - 2:2, Nudnîi, 87 - 3:2.

Real-Suсces - Zaria 0:2
Marcatori: 
Dobrovinschi, 18 - 0:1, Trofan, 75 - 0:2.

Cahul-2005 - FC Sireți 3:1
Marcatori:
Haritov, 19 - 1:0, Haritov, 32 - 2:0, D.Graur, 42 - 2:1, Baciu, 62 (pen) - 3:1.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2019".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • POLO 18 mai 2019, 22:06

    bai dalbanule unde se da la cantora numai vorbe intraiureA
  • Вася 18 mai 2019, 21:26

    Ой, ля!!!Первые! Как этому Пограничнику проиграли? ( Порвантус всем)
  • ФКТБ 18 mai 2019, 21:07

    Что у вас с протоколом игры Тигины-Сынжерей???)
  • Швед 18 mai 2019, 20:36

    Мне нравится этот сезон, все команды равные, интересные игры... походу только Унгены на контору играют,Виктория заслуживает быть в тройке
  • Заря 18 mai 2019, 20:09

    Заря чемпион
  • Георгий 18 mai 2019, 20:04

    Кагул красавцы!!



Avancronica etapei



16.06.2019, etapa a 10-a

FC Florești - Speranța D 18:30

FC Ungheni - CSF Sparta 18:30

FC Sireți - Zaria 18:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 9 9 0 0 27:3 27
2. Spartanii 9 7 1 1 28:4 22
3. FC Florești 9 7 1 1 20:7 22
4. Tighina 9 7 0 2 22:12 21
5. Speranța D 8 5 1 2 10:4 16
6. Iskra 9 4 1 4 12:12 13
7. FC Victoria 9 4 0 5 13:11 12
8. FC Sîngerei 10 3 1 6 12:26 10
9. Cahul-2005 8 2 2 4 12:14 8
10. Real-Suсces 9 2 2 5 16:21 8
11. FC Sireți 8 2 2 4 11:16 8
12. Grănicerul 10 2 1 7 11:24 7
13. FC Ungheni 9 2 1 6 17:35 7
14. Zaria 8 2 1 5 16:15 7
15. CSF Sparta 8 0 2 6 4:27 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 16 
Litveacov (Tighina) 11 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 7 (1)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
G.Orbu (FC Victoria)
Iosipoi (Dacia Buiucani)
Bucătaru (FC Ungheni)
Stratan (FC Ungheni) 5 (1)
Gondiu (Real-Suсces) 5 (1)
Borovschi (FC Ungheni) 5 (1)
Mihailovschi (Spartanii)
Lefter (FC Florești)
Cricimar (FC Florești)
Cilipic (Real-Suсces)
C.Mandrîcenco (Tighina)
A.Namașco (FC Florești)