A doua victorie a clubului Zaria, FC Victoria pierde în deplasare: rezultatele etapei a 8-a din Divizia A

18 mai 2019Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost disputate patru meciuri ale etapei a 8-a din Divizia A-2019:

FC Florești - FC Victoria 2:1
Marcatori: 
А.Namașco, 7 - 1:0, А.Popovici, 18 - 2:0, А.Țîgîrlaș, 67 - 2:1.

Tighina - FC Sîngerei 3:2
Marcatori:
Litveacov, 14 - 1:0, Bîcicov, 76 - 1:1, Litveacov, 78 - 2:1, Maga, 84 - 2:2, Nudnîi, 87 - 3:2.

Real-Suсces - Zaria 0:2
Marcatori: 
Dobrovinschi, 18 - 0:1, Trofan, 75 - 0:2.

Cahul-2005 - FC Sireți 3:1
Marcatori:
Haritov, 19 - 1:0, Haritov, 32 - 2:0, D.Graur, 42 - 2:1, Baciu, 62 (pen) - 3:1.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2019".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • POLO 18 mai 2019, 22:06

    bai dalbanule unde se da la cantora numai vorbe intraiureA
  • Вася 18 mai 2019, 21:26

    Ой, ля!!!Первые! Как этому Пограничнику проиграли? ( Порвантус всем)
  • ФКТБ 18 mai 2019, 21:07

    Что у вас с протоколом игры Тигины-Сынжерей???)
  • Швед 18 mai 2019, 20:36

    Мне нравится этот сезон, все команды равные, интересные игры... походу только Унгены на контору играют,Виктория заслуживает быть в тройке
  • Заря 18 mai 2019, 20:09

    Заря чемпион
  • Георгий 18 mai 2019, 20:04

    Кагул красавцы!!



Avancronica etapei



28.08.2019, etapa a 21-a

Iskra - Spartanii 17:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 18 15 2 1 47:16 47
2. Dacia Buiucani 17 14 1 2 46:9 43
3. Spartanii 18 13 1 4 47:17 40
4. Tighina 17 11 1 5 46:21 34
5. Speranța D 18 10 2 6 29:14 32
6. Cahul-2005 18 9 3 6 37:24 30
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 17 8 2 7 31:30 26
9. Grănicerul 18 6 1 11 22:41 19
10. FC Sîngerei 18 6 1 11 28:48 19
11. FC Sireți 18 5 3 10 29:48 18
12. FC Ungheni 18 5 2 11 32:55 17
13. Real-Suсces 18 5 2 11 39:43 17
14. Zaria 18 4 3 11 35:40 15
15. CSF Sparta 18 0 2 16 6:77 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 22 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Cricimar (FC Florești)
Bezimov (Grănicerul)
A.Pașcenco (Dacia Buiucani)
Haritov (FC Sireți)
Gurjui (FC Florești)
A.Şoimu (Cahul-2005)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Victoria) 8 (2)
Borovschi (FC Ungheni) 8 (2)