Clubul Spartanii Selemet au surclasat FC Sîngerei într-un meci amical

16 martie 2019Sursă: Divizia-A.md

Clubul Spartanii Selemet au surclasat FC Sîngerei într-un meci amical. 

Meciul, jucat astăzi la stadionul Academiei Zimbru s-a încheiat cu scorul 8:1 în favoarea grupării din Selemet.

Un hart-trick a reușit Octavian Onofrei, Maxim Pleșca - o dublă, încă cîte un gol au marcat Marin Stan, Cristian Rotaru și Sandu Mihalovschi. 

Unicul gol în lotul celor din Sîngerei a fost marcat de Igor Bîcicov. 



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • 55 17 martie 2019, 15:58

    fan ce e cu viata ta? nimeni nimic de rau nu a scris. nu te teme, nu are nimeni mare treaba de echipa ta iubita. sustine-i singur si in continuare)
  • Fan 17 martie 2019, 13:00

    Ce comentați înraiurea, cine sunteți voi ca să menționați ceia ce nu știți. Cătațivă de treabă sau vină și dă întrebări în fața conducerii clubului, că vai primi răspuns, imediat și la timp.
  • кдз 17 martie 2019, 00:31

    плешка тоже новичок, а ротару и михаиловски молодые ребята из местной школы
  • ФКТБ 16 martie 2019, 23:40

    Я как понимаю из новичков отметился только Октавиан Онофрей, остальные те кто играл и в том году (в дивизии-б) или все новички забили??



Avancronica etapei



31.07.2019, etapa a 12-a

Real-Suсces - FC Victoria 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 13 12 1 0 37:5 37
2. FC Florești 13 11 1 1 29:11 34
3. Spartanii 13 9 1 3 34:11 28
4. Tighina 13 9 0 4 38:16 27
5. Cahul-2005 13 6 2 5 26:17 20
6. Speranța D 13 6 2 5 14:12 20
7. FC Victoria 12 6 0 6 22:17 18
8. Iskra 13 5 2 6 18:23 17
9. Grănicerul 13 5 1 7 18:28 16
10. Real-Suсces 12 4 2 6 30:26 14
11. FC Sireți 13 4 2 7 24:29 14
12. FC Sîngerei 14 4 1 9 22:39 13
13. Zaria 13 3 2 8 26:30 11
14. FC Ungheni 13 3 1 9 24:42 10
15. CSF Sparta 13 0 2 11 5:61 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 18 
Litveacov (Tighina) 17 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei) 10 
Gondiu (Real-Suсces) 10 (1)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Iosipoi (Dacia Buiucani)
A.Şoimu (FC Sireți)
Borovschi (Iskra) 8 (2)
Gurjui (FC Sireți)
Stratan (FC Ungheni) 7 (2)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
Mezerniuc (Zaria)
G.Orbu (FC Victoria)
Bezimov (Grănicerul)