Clubul Spartanii au învins echipa de tineret a FC Zimbru într-un amical

9 martie 2019Sursă: Divizia-A.md

Clubul Spartanii Selemet a jucat astăzi un amical cu echipa de tineret a clubului Zimbru Chișinău.

Meciul, care a avut loc la baza Zimbru, s-a încheiat cu victoria echipei din Selemet, scor 4:2.

La pauză, rezervele galben-verzilor conduceau cu 2:0, însă în repriza secundă, Spartanii au marcat de patru ori. Un hat-trcik și-a trecut în cont Octavian Onofrei, care de două ori a trimis balonul în poarta adversă din penalty. Încă un gol a marcat Sergiu Nicolaiciuc.

Clubul Spartanii a cîștigat medaliile de aur ale Diviziei B (zona Sud) și a primit dreptul de a promova în sezonul viitor în Divizia A.