Selecționata Moldovei U-17 a fost învinsă în primul meci la “Aegean Cup” (actualizat)

14 ianuarie 2019Sursă: Site-ul oficial al FMF

Naționala Moodovei U-17 a fost învinsă în primul meci din cadrul turneului internaţional “Aegean Cup” găzduit de Turcia. Partida jucată contra gazdelor s-a încheiat cu scorul 0:4 în favoarea adversarilor.

Turcia U-17 – Moldova U-17 4:0
Componența Moldovei: A.Filipov (C.Roșca, 41), R.Scurtul, C.Ignat, C.Dani, R.Bejan, Holodov (Figheli, 41), T.Butucel (Chele, 27), V.Covalciuc, Staver, Fratea (Chilian, 58), Dosca (Garganciuc, 58).

În alt meci al grupei A, în care evoluează juniorii noștri, naționala Angliei U-17 a învins echipa similară a Albaniei, scor 2:0.

Discipolii lui Ion Testemițanu vor juca pe 15 ianuarie contra echipei similare a a Angliei (cu începere de la ora 14:00), iar pe 17 ianuarie contra naționalei Albaniei U-17 (14:00).

La competiţie evoluează 8 selecţionate, alcătuite din jucători cu anul naşterii 2003.

Pe 19 ianuarie, câștigătoarele grupelor vor disputa finala mare, iar clasatele pe locul doi vor juca în finala mică.



Ştiri la tema dată


Commentarii




Avancronica etapei



29.05.2019, etapa a 9-a

Grănicerul - Real-Suсces 18:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Для Дивизии А не ведется на данный момент подсчет ассистентов. Такую статистику можно найти для Национальной Дивизии...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Spartanii 8 6 1 1 26:4 19
2. FC Florești 8 6 1 1 18:7 19
3. Dacia Buiucani 6 6 0 0 16:1 18
4. Speranța D 7 5 1 1 10:2 16
5. Tighina 7 5 0 2 16:9 15
6. Iskra 7 4 1 2 9:5 13
7. FC Victoria 7 4 0 3 11:7 12
8. FC Sireți 7 2 2 3 10:13 8
9. Zaria 8 2 1 5 16:15 7
10. Cahul-2005 7 2 1 4 10:12 7
11. FC Sîngerei 8 2 1 5 9:19 7
12. Grănicerul 8 2 0 6 8:19 6
13. Real-Suсces 7 1 2 4 11:17 5
14. FC Ungheni 8 1 1 6 15:34 4
15. CSF Sparta 7 0 2 5 4:25 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 14 
Litveacov (Tighina) 8 (1)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 7 (1)
G.Orbu (FC Victoria)
Bîcicov (FC Sîngerei)
Stratan (FC Ungheni)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
Mihailovschi (Spartanii)
Lefter (FC Florești)
Cricimar (FC Florești)
Cilipic (Real-Suсces)
Bucătaru (FC Ungheni)