CF Ungheni – FC Sireți 3:2

21 octombrie 2018Sursă: Canalul oficial al FMF pe Youtube

Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate, fazei eliminării și a celor două penalty-uri ratate în meciul etapei a 21-a din Divizia A dintre CF Ungheni şi FC Sireți (3:2).



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Ivan 2 aprilie 2019, 20:51

    Șireți joacă foarte bine da nu are bani
  • Gooo 23 octombrie 2018, 12:39

    Рома красавчик на добивании....отлично. Вратарь молодчина..
  • Bejanu 22 octombrie 2018, 21:20

    Se vede ca e mai bine fara Angheluta
  • Trampetnik 22 octombrie 2018, 17:57

    Angheluta ii prezent cu sufletu, de asta castigati :)
  • Klava 22 octombrie 2018, 11:59

    Unde il vezi pe Angheluță?
  • 1234 22 octombrie 2018, 08:32

    Ungheni bravo
  • ПфФФФ 22 octombrie 2018, 07:59

    Так это Ангелуца сам и пишет)))
  • 5263 22 octombrie 2018, 04:29

    Унгень красавцы
  • Trampetnik 22 octombrie 2018, 02:25

    Se vede ca o venit Angheluta inapoi, bravo baieti.



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Zaria - Cahul-2005 1:1

Real-Suсces - Grănicerul 2:2

FC Ungheni - FC Victoria 2:0

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 21 11 4 6 47:28 37
6. FC Victoria 22 12 0 10 43:35 36
7. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. FC Ungheni 23 8 2 13 46:73 26
10. Grănicerul 23 7 4 12 33:52 25
11. Zaria 23 6 4 13 48:50 22
12. Real-Suсces 22 6 3 13 47:52 21
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (FC Sîngerei) 13 
Bîcicov (Iskra) 13 
Cricimar (FC Ungheni) 12 
O.Andronic (FC Florești) 12 (1)
Gondiu (FC Ungheni) 12 (1)
Stratan (Cahul-2005) 12 (2)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Pașcenco (Dacia Buiucani) 11 
A.Apostol (FC Florești) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Grănicerul)
Semirov (Tighina)
Noroc (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (Real-Suсces) 8 (2)