Codru a suferit prima înfrîngere în acest sezon: rezultatele etapei a 21-a

21 octombrie 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost jucate alte trei meciuri ale etapei a 21-a din Divizia A.

CF Ungheni– FC Sireți 3:2
Goluri
: Bejanu, 11 - 1:0, Ploniş, 24 - 1:1, Şumchin, 30 - 2:1, Şumchin, 35 - 3:1, Lazar, 54 - 3:2.
În minutul 20 şi 58 Lazar a ratat două penalty-uri.
Eliminare: Guşan (U), 82.

Saxan – Codru 3:1
Goluri
:  Arnaut, 9 - 1:0, A.Railean, 29 - 1:1, Oyedele, 58 - 2:1, Danny, 73 - 3:1.

FC Grănicerul – Real-Succes 1:2
Goluri
: Dobrovinshci, 14 - 1:0, Gurulea, 58 - 1:1, Gheorghiu, 77 - 1:2.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici  "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • For xexe 22 octombrie 2018, 00:16

    Братаны найди меня в фэйсбуке по имени и фамилии!! Ты их знаешь)) дальше поговорим!!! Буду рад тебя услышать!
  • Хехе 21 octombrie 2018, 19:01

    2 забил, 2 не забил))) Как пообщаться?
  • Sireti 21 octombrie 2018, 18:44

    Sireti sunteți pregătiți de divizia B,
  • Все Свои! 21 octombrie 2018, 17:24

    Гол Ойеделе - гол тура. Скриньте.
  • Чадыр 21 octombrie 2018, 17:12

    Он подарит победу и саксану.
  • Фан 21 octombrie 2018, 16:57

    Почему-то я не удивлён, Граничерул подарил победу Сукчесу ,просто лучшие конторщики



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Cahul-2005 - Zaria 16:00

Real-Suсces - Grănicerul 16:00

FC Ungheni - FC Victoria 16:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
6. FC Victoria 21 12 0 9 43:33 36
7. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 22 7 2 13 44:73 23
11. Zaria 22 6 3 13 47:49 21
12. Real-Suсces 21 6 2 13 45:50 20
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (Cahul-2005) 12 
Cricimar (FC Florești) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (FC Ungheni) 11 
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
O.Andronic (FC Florești) 11 (1)
Stratan (Real-Suсces) 11 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Tighina)
Semirov (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)