Hat-trick-ul lui Zabun, Iskra părăsește ultima treaptă a clasamentului: rezultatele etapei a 21-a

20 octombrie 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost jucate primele trei meciuri ale etapei a 21-a din Divizia A.

CSF Sparta – FC Florești 2:1
Goluri
: A.Apostol, 18 - 1:0, Matran, 61 - 2:0, Mîrza, 88 - 2:1.

FC Victoria – FC Sîngerei 6:3
Goluri
:  Zabun, 1 - 1:0, Jancov, 9 - 1:1, Jancov, 16 - 1:2, Zabun, 22 - 2:2, Gh.Orbu, 45 - 3:2, Semcov, 54 - 4:2, Zabun, 58 - 5:2, Gh.Orbu, 60 - 6:2, Maneacov, 89 - 6:3.

Iskra – Cahul-2005 2:1
Goluri
: Gafina, 31 - 1:0, Cegurco, 34 - 2:0, Gurgurov, 87 - 2:1.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici  "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Ваня 20 octombrie 2018, 19:45

    Виктория-Сынжерей-конторщики
  • Леус 20 octombrie 2018, 19:39

    Я был на матче Спарты. Могли еще 2-3 гола они забить.
  • Mour 20 octombrie 2018, 19:08

    Пусть завтра и Грэничерул подарит 3 очка Сукчессу, и последний тур будет интригующим для 3-х команд)
  • fcs 20 octombrie 2018, 18:59

    corectati va rog, pentru singerei primele 2 goluri Jancov da nu Cristioglo
  • Спарта 20 octombrie 2018, 17:42

    Сколько занесли, Спарта?))
  • dfg 20 octombrie 2018, 17:12

    как неожиданно Искра и Спарта побеждают,ай-ай-ай



Avancronica etapei



16.06.2019, etapa a 10-a

FC Florești - Speranța D 18:30

FC Ungheni - CSF Sparta 18:30

FC Sireți - Zaria 18:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 9 9 0 0 27:3 27
2. Spartanii 9 7 1 1 28:4 22
3. FC Florești 9 7 1 1 20:7 22
4. Tighina 9 7 0 2 22:12 21
5. Speranța D 8 5 1 2 10:4 16
6. Iskra 9 4 1 4 12:12 13
7. FC Victoria 9 4 0 5 13:11 12
8. FC Sîngerei 10 3 1 6 12:26 10
9. Cahul-2005 8 2 2 4 12:14 8
10. Real-Suсces 9 2 2 5 16:21 8
11. FC Sireți 8 2 2 4 11:16 8
12. Grănicerul 10 2 1 7 11:24 7
13. FC Ungheni 9 2 1 6 17:35 7
14. Zaria 8 2 1 5 16:15 7
15. CSF Sparta 8 0 2 6 4:27 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 16 
Litveacov (Tighina) 11 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 7 (1)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
G.Orbu (FC Victoria)
Iosipoi (Dacia Buiucani)
Bucătaru (FC Ungheni)
Stratan (FC Ungheni) 5 (1)
Gondiu (Real-Suсces) 5 (1)
Borovschi (FC Ungheni) 5 (1)
Mihailovschi (Spartanii)
Lefter (FC Florești)
Cricimar (FC Florești)
Cilipic (Real-Suсces)
C.Mandrîcenco (Tighina)
A.Namașco (FC Florești)