FC Victoria se impune în partida cu FC Florești și urcă simțitor în clasament: rezultatele etapei a 12-a

18 august 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost jucate două meciuri din cadrul etapei a 12-a a Diviziei A.

Codru - Real-Suсces 6:0
Goluri: Nemerenco, 5 - 1:0, Nemerenco, 20 - 2:0, Nemerenco, 32 - 3:0, Cricimar, 37 - 4:0, C.Ursu, 56 - 5:0, Cricimari, 79 - 6:0.

FC Victoria - FC Florești 2:0
Goluri: 
Tonu, 23 - 1:0, G.Orbu, 77 - 2:0.
FC Victoria: Vicol, Meșina, Bobrov (Daniliuc, 63), Tonu (Gherman, 76), Jerep, G.Orbu, Bîcicov (I.Rotaru, 73), Cocarcea, Ciolac, V.Rusu, Zabun.
FC Florești: Moşneaga, Dum.Popovici (Mîrza, 28), Bursa, A.Namașco, Calugher, Sinkovsckii, A.Popovici, Onofrei (Comlionoc, 53), Privalov, D.Rassulov, Iu.Cojocaru.
Eliminare: Comlionoc (F), 90+2.
Arbitru: Iu.Covtun. Chișinău, Joma Arena.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Великий 18 august 2018, 21:30

    Витя, ты что, перед тем, как выйти на поле, поставил на красную?)))
  • Sinii 18 august 2018, 21:12

    Kak j tak sinikovskii?? )) ti j obisheal))))



Avancronica etapei



29.09.2018, etapa a 18-a

Real-Suсces - Cahul-2005 15:30

FC Victoria - Grănicerul 15:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Bună ziua. Găsiți toată informația mecesară în Regulamentul competiției, publicat de site-ul Federației Moldovenești de Fotbal, accesînd acest...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Codru 17 11 6 0 46:15 39
2. FC Victoria 17 9 3 5 41:33 30
3. FC Sîngerei 17 8 5 4 36:29 29
4. Grănicerul 17 8 3 6 30:26 27
5. FC Florești 16 8 3 5 29:22 27
6. FC Sireți 16 6 4 6 30:30 22
7. FC Ungheni 17 5 7 5 36:40 22
8. Cahul-2005 16 5 3 8 20:23 18
9. Saxan 15 5 2 8 18:19 17
10. CSF Sparta 17 4 4 9 29:38 16
11. Real-Suсces 16 5 0 11 34:58 15
12. Iskra 17 2 6 9 17:33 12

Golgheteri

G.Orbu (FC Victoria) 17 (5)
Maneacov (FC Sîngerei) 16 
Nemerenco (FC Sireți) 14 
Lazar (Codru) 14 
Bîcicov (FC Victoria) 13 
Cricimari (Codru) 10 
Bucătaru (FC Ungheni)
Șumchin (CSF Sparta)
Noroc (FC Ungheni)
Cheltuitor (Grănicerul)
Mamaliga (Grănicerul)
Haritov (FC Victoria)
Gh.Boghiu (Cahul-2005)
Chi?an (Real-Suсces)
Zabun (Codru) 6 (1)
R.Gușan (FC Ungheni) 5 (2)