FC Florești urcă pe locul doi, Codru rămîne invincibil: rezultatele etapei a 5-a

20 mai 2018Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost jucate încă trei meciuri ale etapei a 5-a din Divizia A.

FC Sireți - FC Florești 2:4
Goluri:
Matei, 1 - 0:1, S.Namașco, 11 - 0:2, Bîcicov, 14 - 0:3, Stefu, 21 - 1:3, Lazăr, 42 - 2:3, Ploniș, 91 - 2:4.

CF Ungheni - Codru 0:3
Goluri: 
Cricimar, 7 -0:1, Mamaliga, 29 - 0:2, Nemerenco, 56 - 0:3.

Grănicerul - CSF Sparta 2:0
Goluri: 
Cernîh, 20 - 1:0, Noroc, 53 - 2:0.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2018".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • 46 21 mai 2018, 20:51

    Так Стас в заявке? Все нормально
  • 46 21 mai 2018, 20:44

    Нашел
  • 46 21 mai 2018, 20:40

    Где составы
  • 64 20 mai 2018, 23:11

    ne crosivo stas dobrioglo brosati comandu
  • 64 20 mai 2018, 23:08

    sireti ne padati duxom vseo vperedi
  • Ilie 20 mai 2018, 20:58

    Bravo sireti bu va descurajati



Avancronica etapei



19.10.2019, etapa a 27-a

CSF Sparta - Dacia Buiucani 15:00

FC Victoria - Real-Suсces 15:00

Iskra - Cahul-2005 15:00

Zaria - Grănicerul 15:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Мы постараемся показать какие-то матчи. Спасибо.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 25 19 3 3 66:27 60
2. Dacia Buiucani 23 18 3 2 58:12 57
3. Spartanii 24 18 1 5 66:25 55
4. Tighina 24 17 2 5 77:28 53
5. Cahul-2005 23 12 5 6 51:29 41
6. Speranța D 24 12 4 8 41:26 40
7. FC Victoria 24 11 1 12 45:43 34
8. Iskra 24 9 3 12 46:51 30
9. FC Ungheni 25 9 3 13 51:75 30
10. Grănicerul 25 7 4 14 36:61 25
11. Zaria 24 7 4 13 53:50 25
12. Real-Suсces 23 7 3 13 51:55 24
13. FC Sireți 25 7 3 15 38:79 24
14. FC Sîngerei 25 6 3 16 34:63 21
15. CSF Sparta 24 0 2 22 6:95 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 28 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Cricimar (Iskra) 14 (1)
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Haritov (FC Ungheni) 13 
Bîcicov (Cahul-2005) 13 
O.Andronic (FC Florești) 13 (1)
Gondiu (Real-Suсces) 12 (1)
Stratan (FC Sîngerei) 12 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 12 (3)
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
Bezimov (FC Florești) 10 
Molla (Grănicerul) 10 (1)
Borovschii (FC Victoria) 10 (3)