Președintele Spartei, Petru Duluța: "Știam din start că echipei din Ungheni îi este frică de noi"

14 iulie 2017Sursă: Divizia-A.md
Stirea este accesibila doar in limba rusa


Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Ungheni 18 iulie 2017, 11:12

    Spasiba vorsma
  • vorsma 17 iulie 2017, 21:57

    В кишиневе я на сайте фмф смотрел
  • Ungheni 17 iulie 2017, 19:36

    Cine știe cf Ungheni unde joaka meciurile de pe propriu teren
  • vorsma 17 iulie 2017, 17:36

    Унгены в кишиневе играть будут
  • Retro 16 iulie 2017, 21:17

    Dacă aceasta se poate numi Fotbal.
  • P.P.V 15 iulie 2017, 15:51

    Selemet trebuie sa spui multumesc lui Graur Ruslan ca a pus pariu ca meciul trebuie sa se termine 3-3 ! si Ruslan o mers pariul de azi ? Cum sa cistiga la 3-1 si sa faci 3-3 ? Graur mars de la club ! RUȘINE CF UNGHENI !Sparta va asteptam la UNGHENI sa va batem !
  • Сталин Всея Руси 15 iulie 2017, 13:20

    А как помогла федерация команде?
  • Ungheni 15 iulie 2017, 01:19

    Chiorii de la unghenii au noroc de nr24 da in rest morti
  • pika4u 15 iulie 2017, 00:35

    Dupa cum sa desfashurat skoru nu cred ka ungheniu sa temut
  • Ungheni 14 iulie 2017, 23:37

    Unde vor juka ungheniu jocurile de acas cine stie
  • Ungheni 14 iulie 2017, 23:31

    Spune multumesc pi-le si nu baga tu variante de a tale



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Conform regulamentului campionatului, ultimele trei echipe clasate, in cazul dat - Codru, Saxan si FC Edinet, retrogradeaza in Divizia B. Acestea vor fi inlocuite de cele trei cistigatoare ale zonelor Nord, Centru si...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
Seria A
1. FC Victoria 17 12 3 2 40:19 39
2. Sheriff-2 17 11 5 1 56:17 38
3. Grănicerul 17 8 7 2 32:16 31
4. Sparta 17 7 6 4 38:33 27
5. FC Sîngerei 17 6 5 6 26:31 23
6. Cahul-2005 17 6 4 7 43:44 22
Seria B
7. Zimbru-2 18 9 3 6 37:25 30
8. Iskra 18 7 3 8 26:30 24
9. Real-Suсces 18 6 1 11 23:42 19
10. FC Ungheni 18 4 6 8 26:33 18
11. Codru 18 3 5 10 24:41 14
12. Saxan 18 4 6 8 19:30 12*
13. FC Edineţ 18 3 2 13 13:42 11

Golgheteri

G.Orbu (FC Victoria) 19 (4)
Rebenja (Sheriff-2) 15 
C?runtu (Sheriff-2) 15 (2)
Șumchin (Grănicerul) 10 
Maneacov (Cahul-2005) 10 
Pavlov (Sparta) 9 (1)
Don?u (Codru)
Cobe? (Zimbru-2)
Ciuico (FC Ungheni)
M.Țurcan (Codru) 8 (1)
Ibrian (Real-Suсces) 8 (1)
Mirciu (Sheriff-2) 8 (2)
D.Rogac (FC Sîngerei)
Cristioglo (Iskra)
Reljic (Zimbru-2)
Iordachi (Sparta)
D.Adam (FC Ungheni)