Sparta Selemet s-a impus în meciul de verificare cu FC Sîngerei

9 iulie 2017Sursă: Divizia-A.md

În ajunul noului sezon din Divizia A, Sparta Selemet a disputat pe teren propriu un meci de verificare cu formația FC Sîmgerei.

Partida s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 2:1. Pentru cîștigători au marcat Radu Lazăr și Denis Negru. Cu un minut pînă la finalul partidei, cei de la FC Sîngerei au reușit să reducă din diferență. Cu un șut exact s-a remarcat Мihail Ungureanu.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • gabi2 12 iulie 2017, 01:18

    da, se gatesc de "vishka"
  • gaby 12 iulie 2017, 00:02

    vad ca o mai reparat terenu cei de la sparta
  • Azxcv 11 iulie 2017, 23:59

    imi place, vreau sa-l cumpar, de asta si intreb
  • .... 11 iulie 2017, 23:39

    Sh nuti place portaru???
  • Azxcv 10 iulie 2017, 19:37

    Cine-i portar la Sparta?
  • MUNICIPIUL UNGHENI 10 iulie 2017, 17:57

    Ungheni cei mai buni !
  • Selemet cyty 9 iulie 2017, 14:56

    Sparta cei mai buni.



Avancronica etapei



28.07.2017, etapa a 3-a

Grănicerul - Sparta 18:00

FC Sîngerei - FC Ungheni 18:00

FC Victoria - Zimbru-2 18:00

Cahul-2005 - Iskra 18:00

FC Edineţ - Sheriff-2 18:00

Real-Suсces - Codru 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administra?ia site-ului
Clubul FC Ungheni va primi adversarii în Chișinău, la stadionul Joma Arena.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Victoria 2 2 0 0 3:1 6
2. FC Edineţ 2 1 1 0 4:3 4
3. Grănicerul 2 1 1 0 2:1 4
4. Saxan 2 1 1 0 2:1 4
5. Sheriff-2 2 1 0 1 4:1 3
6. Zimbru-2 2 1 0 1 5:1 3
7. Cahul-2005 2 1 0 1 1:4 3
8. FC Sîngerei 2 1 0 1 3:6 3
9. FC Ungheni 2 0 2 0 4:4 2
10. Sparta 1 0 1 0 3:3 1
11. Real-Suсces 1 0 0 1 0:1 0
12. Codru 2 0 0 2 2:4 0
13. Iskra 2 0 0 2 2:5 0

Golgheteri

C?runtu (Sheriff-2)
Ungureanu (FC Sîngerei)
Murguleț (FC Edineţ)
G.Orbu (FC Victoria)
Ciuico (FC Ungheni)
Bort? (Zimbru-2)
Valu?a (FC Victoria)
Toma?evschii (FC Edineţ)
Sartacov (FC Edineţ)
Sangare (Saxan)
Pavlov (Sparta)
P?slari (FC Sîngerei)
Osipov (Sheriff-2)
Murovanîi (Zimbru-2)
Mirciu (Codru)
Lobco (Sparta)
La?can (Iskra)
Kovacevic (FC Ungheni)
Iura?co (Zimbru-2)
Iordache (Sparta)
Hersun (Codru)
Gaidarji (FC Ungheni)
Gaicean (Grănicerul)
Don?u (Zimbru-2)
Dobrovinschii (Grănicerul)
D.Popa (Saxan)
Bischer (Iskra)