Sheriff-2 a disputat două meciuri de verificare

8 iulie 2017Sursă: Site-ul oficial FC Sheriff

Dublorii clubului Sheriff au disputat două meciuri de verificare în cadrul pregătirii pentru noul sezon în Divizia A.

Primul adversar al tiraspolenilor a fost Iskra Rîbnița. Partida s-a încheiat la egalitate, scor - 1:1.

Mai tîrziu, discipolii Academiei Sheriff s-au duelat cu fotbaliștii de la Zimbru-2. Cedînd pe parcursul meciului, discipolii lui Luka Pavlovic au reușit pe final să se impună cu scorul de 3:1.

Vă reamintim că primele meciuri în Divizia A sînt planificate pe 14 iulie. 



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Gor 9 iulie 2017, 11:33

    La Кагул-2005 actualizati informatia, e veche
  • ТБП 9 iulie 2017, 11:16

    Уберите Спикул из иконок команд Дивизии А)
  • 43 8 iulie 2017, 21:54

    паставте обзор
  • усачь 8 iulie 2017, 21:19

    кто забил у зимбру???
  • читайте что пишите 8 iulie 2017, 20:35

    в смысле одержал победы? если пишите, то читайте, что пишите!!!



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Conform regulamentului campionatului, ultimele trei echipe clasate, in cazul dat - Codru, Saxan si FC Edinet, retrogradeaza in Divizia B. Acestea vor fi inlocuite de cele trei cistigatoare ale zonelor Nord, Centru si...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
Seria A
1. FC Victoria 17 12 3 2 40:19 39
2. Sheriff-2 17 11 5 1 56:17 38
3. Grănicerul 17 8 7 2 32:16 31
4. Sparta 17 7 6 4 38:33 27
5. FC Sîngerei 17 6 5 6 26:31 23
6. Cahul-2005 17 6 4 7 43:44 22
Seria B
7. Zimbru-2 18 9 3 6 37:25 30
8. Iskra 18 7 3 8 26:30 24
9. Real-Suсces 18 6 1 11 23:42 19
10. FC Ungheni 18 4 6 8 26:33 18
11. Codru 18 3 5 10 24:41 14
12. Saxan 18 4 6 8 19:30 12*
13. FC Edineţ 18 3 2 13 13:42 11

Golgheteri

G.Orbu (FC Victoria) 19 (4)
Rebenja (Sheriff-2) 15 
C?runtu (Sheriff-2) 15 (2)
Șumchin (Grănicerul) 10 
Maneacov (Cahul-2005) 10 
Pavlov (Sparta) 9 (1)
Don?u (Codru)
Cobe? (Zimbru-2)
Ciuico (FC Ungheni)
M.Țurcan (Codru) 8 (1)
Ibrian (Real-Suсces) 8 (1)
Mirciu (Sheriff-2) 8 (2)
D.Rogac (FC Sîngerei)
Cristioglo (Iskra)
Reljic (Zimbru-2)
Iordachi (Sparta)
D.Adam (FC Ungheni)