Noul sezon ?n Divizia A va demara pe 14 iulie

28 iunie 2017Sursă: Site-ul oficial al FMF

La ?edin?a de ast?zi a Comitetului Executiv al Federa?iei Moldovene?ti de Fotbal a fost stabilit? data începerii Campionatului Republicii Moldova la fotbal, edi?ia 2017, Divizia A pe 14 iulie.

Astfel, meciurile primei etape a Diviziei A în noul sezon vor fi jucate pe 14 iulie. Noua edi?ie competi?ional? în Divizia B va demara pe 22 iulie.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Leonid 29 iunie 2017, 10:24

    Fc Ungheni joaka la nunti si cumatrii...
  • chisinau 28 iunie 2017, 22:39

    cf ungheni joaca in divizia a sau nu ?
  • For Андис 28 iunie 2017, 16:12

    Завтра
  • 123 28 iunie 2017, 15:12

    da cind o sa se afle rezultatu la golul sezonului?
  • Андис 28 iunie 2017, 15:00

    А когда будет расписание игр?



Avancronica etapei



28.07.2017, etapa a 3-a

Grănicerul - Sparta 18:00

FC Sîngerei - FC Ungheni 18:00

FC Victoria - Zimbru-2 18:00

Cahul-2005 - Iskra 18:00

FC Edineţ - Sheriff-2 18:00

Real-Suсces - Codru 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administra?ia site-ului
Clubul FC Ungheni va primi adversarii în Chișinău, la stadionul Joma Arena.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Victoria 2 2 0 0 3:1 6
2. FC Edineţ 2 1 1 0 4:3 4
3. Grănicerul 2 1 1 0 2:1 4
4. Saxan 2 1 1 0 2:1 4
5. Sheriff-2 2 1 0 1 4:1 3
6. Zimbru-2 2 1 0 1 5:1 3
7. Cahul-2005 2 1 0 1 1:4 3
8. FC Sîngerei 2 1 0 1 3:6 3
9. FC Ungheni 2 0 2 0 4:4 2
10. Sparta 1 0 1 0 3:3 1
11. Real-Suсces 1 0 0 1 0:1 0
12. Codru 2 0 0 2 2:4 0
13. Iskra 2 0 0 2 2:5 0

Golgheteri

C?runtu (Sheriff-2)
Ungureanu (FC Sîngerei)
Murguleț (FC Edineţ)
G.Orbu (FC Victoria)
Ciuico (FC Ungheni)
Bort? (Zimbru-2)
Valu?a (FC Victoria)
Toma?evschii (FC Edineţ)
Sartacov (FC Edineţ)
Sangare (Saxan)
Pavlov (Sparta)
P?slari (FC Sîngerei)
Osipov (Sheriff-2)
Murovanîi (Zimbru-2)
Mirciu (Codru)
Lobco (Sparta)
La?can (Iskra)
Kovacevic (FC Ungheni)
Iura?co (Zimbru-2)
Iordache (Sparta)
Hersun (Codru)
Gaidarji (FC Ungheni)
Gaicean (Grănicerul)
Don?u (Zimbru-2)
Dobrovinschii (Grănicerul)
D.Popa (Saxan)
Bischer (Iskra)