Lista de ştiri



Cupa Moldovei-Orange 2014/15: Zaria se calific? ?n detrimentul lui Sf?ntul Gheorghe, S?ngerei ?nvinge Spicul

24 septembrie 2014Sursă: Divizia-A.md

Ast?zi s-au disputat alte dou? meciuri din 1/16 de final? a Cupei Moldovei-Orange.

Remarc?m c? reprezentanta Diviziei A, Sfîntul Gheorghe a suferit o înfrîngere categoric? în partida cu Zaria, care evolueaz? în e?alonul superior ?i a ratat calificarea în 1/8 de final? a competi?iei. Deasemenea, Spicul a suferit o înfrîngere în fa?a grup?rii Sîngerei ?i p?r?se?te competi?ia.

Spicul - Sîngerei 1:2
Goluri: S.Istrati, 60 - 1:0, Laevschi, 82 - 1:1, Laevschi, 88 - 1:2.
Spicul: Dîntu, Chi?can, I.Soltanici, Bogomaz, Gorceac, S.Istrati, М.Ungureanu (Chihai, 60), Gujea, A.Cristinoglo, D.Bou, Demciuc (В.Lungu, 40).
Sîngerei: Timacov, Cazac, Pogor (Bîrsan, 55), R.G?in?, Laevschi, Ani?oaie, Maxian, Roponica, Е.Jardan, Maga (Chistol, 76), G.Ungureanu.
Arbitru: Petru Stoianov (Taraclia). Chi?c?reni, stadionul s?tesc.

Sfîntul Gheorghe - Zaria 0:3
Goluri: Bezimov, 34 - 0:1, Bojii, 44 - 0:2, Marina, 62 - 0:3.
Sfîntul Gheorghe: Cristofovici, А.Railean, Mihai (А.Donici, 63), Butucea, А.?urcan (Bîcicov, 84), Т.Lungu (V.Stîn?, 65), Ternavschi (Prapor?cic, 84), Iu.Bursuc, Chiriloaie, Vasilov, V.Lungu.
Zaria: Mo?neaga, Grijuc, R.Rogac, D.Cemschi, Hovanschi (Dombrovschi, 46), Bojii, L?custa (Gulceac, 84), Marina, Cheptenari, Cohia (Dubinschi, 65), Bezimov (В.Tofan, 68).
Arbitru: Gheoghe Malinovschi (Chi?in?u). Suruceni, stadionul s?tesc.

Meciurile din 1/8 de final? a Cupei Moldovei-Orange se vor dsiputa pe 28 ?i 29 octombrie.



Ştiri la tema dată


Commentarii




Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)