FC Victoria de ast?zi ?i m?ine (reportaj despre clubul de fotbal Victoria Bardar)

23 iunie 2014Sursă: Divizia-A.md

Intriga acestui intersezon const? în faptul dac? va folosi Victoria (Bardar) dreptul de a evolua în Divizia Na?ional? sau va continua evolu?ia în Divizia A. Pentru conducerea ?i stuff-ul tehnic al clubului promovarea în DN a fost o adev?rat? surpriz? ?i nu este uimitor c? Victoria nu a sus?inut cu brio procesul de licen?iere. Dealtfel, conducerea a decis s? nu accelereze prea mult lucrurile ?i nu va ataca în apel aceast? decizie, fiind con?tien?i c? la moment Victoria nu corespunde criteriilor Diviziei Na?ionale. Îns? peste un sezon clubul promite s? fie gata pentru promovarea în Divizia Na?ional?, cu atît mia mult c? ?i acum are deja cu ce se l?uda.

Ce reprezint? clubul de fotbal Victoria (Bardar) acum ?i cum va fi echipa peste un an v? relateaz? echipa de filmare a site-ului Divizia-A.md.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Johnny Woolf 24 iunie 2014, 16:16

    Да, удачи!
  • Serghei Istrati 23 iunie 2014, 13:50

    Sanea udaci vam....
  • Johnny Woolf 23 iunie 2014, 13:27

    Крутой репортаж, все-таки не готова Виктория для НД, как ни крути.



Avancronica etapei



11.08.2018, etapa a 11-a

CSF Sparta - Real-Suсces 18:00

Codru - FC Florești 18:00

FC Victoria - Saxan 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Здравствуйте. Это не входит в цели и задачи нашего новостного сайта.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Codru 10 8 2 0 29:8 26
2. FC Sîngerei 10 5 3 2 23:16 18
3. FC Florești 10 5 2 3 20:14 17
4. FC Sireți 10 5 2 3 23:17 17
5. FC Victoria 10 5 0 5 22:23 15
6. Grănicerul 10 5 0 5 13:13 15
7. FC Ungheni 10 4 2 4 18:22 14
8. Cahul-2005 10 4 1 5 12:12 13
9. Real-Suсces 10 4 0 6 22:34 12
10. Iskra 10 2 3 5 12:19 9
11. Saxan 10 2 2 6 5:11 8
12. CSF Sparta 10 1 3 6 14:24 6

Golgheteri

Maneacov (FC Sîngerei) 12 
Lazar (FC Sireți) 12 
Bîcicov (FC Florești) 11 
G.Orbu (FC Victoria) 9 (4)
Nemerenco (Codru)
Haritov (Cahul-2005)
Cricimari (Codru)
Chi?an (Real-Suсces)
Mamaliga (Codru)
Cheltuitor (CSF Sparta)
R.Gușan (FC Ungheni) 5 (2)
Noroc (Grănicerul)
Molla (FC Victoria)
D.Adam (Codru)
Bucătaru (FC Ungheni)